Sitede ara
Google ile sitede ara
Google’da ara
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Özel Üye Ol Yurdunu Ekle Facebook Grubuna Katıl Twitter Grubuna Katıl
  Ana Sayfa    Yurtlar     Özel Öğrenci Yurtları     Yurt Ara    Yurt Ekle    Şehir Rehberi    Mesaj Panosu   Galeri   Ödeme   İletişim  
Erkek Öğrenci Yurtları
Erkek öğrenci yurtları
Erkek öğrenci evleri ve pansiyonları
Kız Öğrenci Yurtları
Kız öğrenci yurtları
Kız öğrenci evleri ve pansiyonları
Üniversiteler
Üniversitelerin detaylı listesi
  Şehir Rehberi Ana SayfaAydın Hakkında  
Kategorideki İçerikler
Aydın Hakkında Genel Bilgiler
» Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Adnan Menderes Üniversitesi Yüksekokulları
Atça Meslek Yüksekokulu
Aydın Meslek Yüksekokulu
Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Bozdoğan Meslek Yüksekokulu
Çine Meslek Yüksekokulu
Didim Meslek Yüksekokulu
Kocarlı Meslek Yüksekokulu
Kuyucak Meslek Yüksekokulu
Nazilli Meslek Yüksekokulu
Söke Meslek Yüksekokulu
Sultanhisar Meslek Yüksekokulu
  üst kategoriye çık
  şehirdeki yurtlar
  şehirle ilgili resimler
Rehbere Hızlı Ulaşım
 Adana    Adıyaman    Afyonkarahisar    Ağrı    Aksaray    Amasya    Ankara    Antalya    Ardahan    Artvin    Aydın    Balıkesir    Bartın    Batman    Bayburt    Bilecik    Bingöl    Bitlis    Bolu    Burdur    Bursa    Çanakkale    Çankırı    Çorum    Denizli    Diyarbakır    Düzce    Edirne    Elazığ    Erzincan    Erzurum    Eskişehir    Gaziantep    Giresun    Gümüşhane    Hakkari    Hatay    Iğdır    Isparta    İstanbul    İzmir    Kahramanmaraş    Karabük    Karaman    Kars    Kastamonu    Kayseri    Kırıkkale    Kırklareli    Kırşehir    Kilis    Kocaeli    Konya    Kütahya    Malatya    Manisa    Mardin    Mersin    Muğla    Muş    Nevşehir    Niğde    Ordu    Osmaniye    Rize    Sakarya    Samsun    Siirt    Sinop    Sivas    Şanlıurfa    Şırnak    Tekirdağ    Tokat    Trabzon    Tunceli    Uşak    Van    Yalova    Yozgat    Zonguldak  
İçerikle İlgili Bir Hata Varsa
Lütfen Raporlayın!
 
Siz de Sitemize İçerik
Yollayabilirsiniz.
^ Sayfa Başı | Geri Dön
  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi İnceleme: 6413
 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

Üniversite 03.07.1992 tarihli 3837 sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Hakkında 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin değiştirilerek kabulüne dair 2809 Sayılı Kanun ile 78 ve190 Sayılı Kanun Hükmünde Kararnamelerde değişiklik yapılması hakkında Kanun" ile kurulmuştur.
Eğitim Fakültesi

Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bakanlar Kurulunun 01.09.1997 tarih, 97/9892 sayılı kararı ile kurulmuş, 2000-2001 akademik yılında Sınıf Öğretmenliği Lisans Programına alınan 104 öğrenciyle eğitim-öğretime başlamıştır. 2003–2004 akademik yılında İlköğretim Bölümü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Anabilim Dalı, 2005–2006 akademik yılında İlköğretim Bölümü Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı ve Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü Resim ve Müzik Öğretmenliği Anabilim Dalları, 2006-2007 öğretim yılında Fen bilgisi Öğretmenliği Anabilim Dalları kurularak, eğitim-öğretime devam etmektedir.
Tıp Fakültesi

Fakülte, üniversiteyle birlikte 3.7.1992 tarihinde kurulmuş ve ilköğretim elemanı 1993 tarihinde atanmıştır. Kuruluş işlemleri ve hizmet binaları tamamlandıktan sonra lisans ve lisansüstü eğitime ve hasta hizmetlerine geçilmiştir.
Fakültemizde mezuniyet öncesi tıp eğitimine 1998 yılında 28 öğrenci, mezuniyet sonrası eğitimine ise 1996 yılında 3 ana dalda 6 tıpta uzmanlık öğrencisi ile başlamıştır.

Hizmet binası olarak kullanılan bina eski Aydın Devlet Hastanesi binası olup, 1993 yılında Sağlık Müdürlüğü ile Adnan Menderes Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile fakültemiz hastanesi oluşturmak üzere üniversitemize devredilmiştir.

Hastanenin birinci kısmının restorasyonu 30/06/1995 tarihinde başlanmış ve ilk olarak 1996 yılında poliklinik ve laboratuvar hizmetlerine geçilmiştir. Fakültemiz 1997 yılında 70 yatak kapasitesi ile yatan hastalara hizmet vermeye başlamıştır. Şu anda hastanemiz tüm cerrahi ve dahili anabilim dalları ile, 238 yatakla hizmet vermektedir. Kısıtlı yatak sayısı ve olanaklara karşın, yaklaşık bir milyon nüfusa en iyi ve kaliteli klinik ve laboratuar hizmeti verebilmek için üstün çaba harcanmaktadır. Kısa süreli bir geçmişi olmasına rağmen hastanemiz Aydın ve komşu iller için üçüncü derece referans hastanesi olmuştur.

Tüm akademik birimler ve hastane binası, yakın bir gelecekte, üniversite kampus alanında yapılmakta olan 512 yataklı ve araştırma olanakları bulunan yeni hastane binasına taşınacaktır.

Fen Edebiyat Fakültesi

ADÜ Fen-Edebiyat Fakültesi 03.07.1992 tarihli 3837 sayılı Kanun ek 8.maddesi  gereğince kurulmuş, 1993-1994 öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

Kuruluşunda Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü ile eğitim-öğretime başlayan Fen-Edebiyat Fakültesi 1999-2000 eğitim-öğretim yılında Türk Dili ve Edebiyatı, Arkeoloji ve Sanat Tarihi ile Biyoloji bölümlerinde de eğitim-öğretim yapıldı ve her geçen gün büyüyen ve gelişen bu fakültede 2000-2001 eğitim-öğretim yılında Matematik, Kimya, Sosyoloji bölümleri de eğitim-öğretim başlamıştır.

2002-2003 eğitim-öğretim yılında Tarih bölümü 2005-2006 eğitim-öğretim yılında Fransız Dili ve Edebiyat hazırlık sınıfı açılmış, 2006-2007 eğitim-öğretim yılı Fizik ve Felsefe bölümleri de eğitim-öğretim vermeye başlamıştır. 2002 yılında arkeoloji ve Sanat Tarihi bölümü ayrılmış 2005 yılında kuruluşu gerçekleştirilen Psikoloji bölümünün de kurulmasıyla bu bölümlerde eğitim-öğretim yapılması için yapılan çalışmalar devam etmektedir.

Baslangıçta bir bölüm ile eğitim-öğretime başlayan Fen-Edebiyat Fakültesi 2006-2007 eğitim-öğretim yılında 9 bölüm ile eğitim-öğretime devam etmektedir. Fen-Edebiyat fakültesinde bütün bölümlerde ögrenim süresi 4 yildir (sekiz yariyil). Fakültedeki bölümlerin kuruluş, lisans ve lisansüstü eğitim öğretime başlama tarihleri aşağıdaki tablodadır.

Mühendislik Fakültesi

Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Veteriner Fakültesi
 
Ziraat Fakültesi

Kaynak: www.adu.edu.tr

 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Diğer İçerikler
Aydın Hakkında Genel Bilgiler
» Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Adnan Menderes Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Adnan Menderes Üniversitesi Yüksekokulları
Atça Meslek Yüksekokulu
Aydın Meslek Yüksekokulu
Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu
Bozdoğan Meslek Yüksekokulu
Çine Meslek Yüksekokulu
Didim Meslek Yüksekokulu
Kocarlı Meslek Yüksekokulu
Kuyucak Meslek Yüksekokulu
Nazilli Meslek Yüksekokulu
Söke Meslek Yüksekokulu
Sultanhisar Meslek Yüksekokulu
Geri Dön | Sayfa Başı ^
 
 
Ana SayfaKız Öğrenci YurtlarıErkek Öğrenci YurtlarıKız Öğrenci Evleri/PansiyonlarıErkek Öğrenci Evleri/PansiyonlarıİletişimŞehir RehberleriHaberlerGaleriMesaj PanosuMesaj Ekle
 
alt çizgi
 
Proje Yazılımı, Proje Tasarımı, Yönetim, İçerik Editörlüğü, Grafik
Pro WEB İnternet ve Multimedya Hizmetleri
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır | Kânuni Uyarı | Sakarya Kız Yurtları | Eskişehir apartlar | Muş yurtlar
 
DMCA.com Protection Status