Sitede ara
Google ile sitede ara
Google’da ara
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Özel Üye Ol Yurdunu Ekle Facebook Grubuna Katıl Twitter Grubuna Katıl
  Ana Sayfa    Yurtlar     Özel Öğrenci Yurtları     Yurt Ara    Yurt Ekle    Şehir Rehberi    Mesaj Panosu   Galeri   Ödeme   İletişim  
Erkek Öğrenci Yurtları
Erkek öğrenci yurtları
Erkek öğrenci evleri ve pansiyonları
Kız Öğrenci Yurtları
Kız öğrenci yurtları
Kız öğrenci evleri ve pansiyonları
Üniversiteler
Üniversitelerin detaylı listesi
  Şehir Rehberi Ana SayfaKaraman Hakkında  
Kategorideki İçerikler
Karaman Hakkında Genel Bilgiler
» Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Yüksekokulları
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Karamanoğlu Mehmet Bey Meslek Yüksekokulu
Karamanoğlu Ermenek Meslek Yüksekokulu
Karamanoğlu Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu
Karaman'da Gezilecek Yerler
  üst kategoriye çık
  şehirdeki yurtlar
  şehirle ilgili resimler
Rehbere Hızlı Ulaşım
 Adana    Adıyaman    Afyonkarahisar    Ağrı    Aksaray    Amasya    Ankara    Antalya    Ardahan    Artvin    Aydın    Balıkesir    Bartın    Batman    Bayburt    Bilecik    Bingöl    Bitlis    Bolu    Burdur    Bursa    Çanakkale    Çankırı    Çorum    Denizli    Diyarbakır    Düzce    Edirne    Elazığ    Erzincan    Erzurum    Eskişehir    Gaziantep    Giresun    Gümüşhane    Hakkari    Hatay    Iğdır    Isparta    İstanbul    İzmir    Kahramanmaraş    Karabük    Karaman    Kars    Kastamonu    Kayseri    Kırıkkale    Kırklareli    Kırşehir    Kilis    Kocaeli    Konya    Kütahya    Malatya    Manisa    Mardin    Mersin    Muğla    Muş    Nevşehir    Niğde    Ordu    Osmaniye    Rize    Sakarya    Samsun    Siirt    Sinop    Sivas    Şanlıurfa    Şırnak    Tekirdağ    Tokat    Trabzon    Tunceli    Uşak    Van    Yalova    Yozgat    Zonguldak  
İçerikle İlgili Bir Hata Varsa
Lütfen Raporlayın!
 
Siz de Sitemize İçerik
Yollayabilirsiniz.
^ Sayfa Başı | Geri Dön
  Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi İnceleme: 5524
 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun" la kurulan ve 28 Mayıs 2007  tarihinde Ahmet Necdet Sezer tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Karaman ilinde bulunmaktadır.

Türk dilinin Başkenti Karaman ilinde kurulmuştur. Rektör olarak Prof. Dr. K. Suha AYDIN atanmıştır. Üniversiteye Bağlı iki fakülte, iki yüksekokul ve üç meslek yüksekokulu vardır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Karaman İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Selçuk Üniversitesi'ne bağlı olarak 11.07.1992 tarih ve 21281 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 3837 Sayılı kanunla kurulmuştur. 1993-1994 yılında İşletme Bölümü'ne 52 öğrenci alarak eğitim - öğretime başlamış olup her öğretim yılında öğrenci sayısında hızlı bir artış görülmektedir. Yeni bölümlerin ve programların açılmasıyla her yıl 700 yeni öğrenci alınmaya başlanmıştır.  

Halen 3100 civarında öğrenci modern sınıflarda eğitim-öğretime devam etmektedir. Fakültede İşletme Bölüm Başkanlığına bağlı olarak Yönetim ve Organizasyon, Muhasebe ve Finansman, Üretim Yönetimi ve Pazarlama, Sayısal Yöntemler, Türk Ticaret Hukuku ve Kooperatifçilik adı altında 6 ana bilim dalı; İktisat Bölüm Başkanlığına bağlı olarak İktisadi Gelişme ve Uluslararası İktisat, İktisat Teorisi, İktisat Tarihi ve İktisat Politikası; Kamu Yönetimi Bölüm Başkanlığına bağlı olarak da Siyaset ve Sosyal Bilimler, Hukuk Bilimleri, Yönetim Bilimleri ile Kentleşme ve Çevre Sorunları Anabilim Dalı Başkanlıkları bulunmaktadır.

Kamil Özdağ Fen Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Senatosunda 09.12.2005 tarih ve 9-2005/120 sayılı karar ile görüşülüp kabul edilerek Yüksek Öğretim Kuruluna 16.12.2005 tarih ve 11533 sayılı üst yazı ile gönderilen ve orada da 26.05.2006 tarihinde görüşülerek kabul edilen Fakülte, Milli Eğitim Bakanlığının 20.12.2006 tarih ve 25722 sayılı yazısı üzerine 28.03.1983 tarihli ve 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanunun ek 30. Maddesine göre Bakanlar Kurulunca 08.01.2007 tarihinde kararlaştırılmış, Bakanlar Kurulunun 2007/11548 Sayılı Kararınca 20.01.2007 tarih ve 26409 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak kanunlaşmıştır.   

Daha sonra Selçuk Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken, T.B.M.M.’ de 17.05.2007 tarih ve 5662 Sayılı Kanunla ve 29 Mayıs 2007 Salı günü 26536 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak 2809 Sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanunun Ek 72 maddesi a fıkrası gereğince adı ve bağlantısı değiştirilerek Karaman Mehmet Bey Üniversitesine bağlanmıştır. 

Edebiyat Fakültesi

Kaynak: www.kmu.edu.tr

 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Diğer İçerikler
Karaman Hakkında Genel Bilgiler
» Karaman Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Yüksekokulları
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Karamanoğlu Mehmet Bey Meslek Yüksekokulu
Karamanoğlu Ermenek Meslek Yüksekokulu
Karamanoğlu Kazım Karabekir Meslek Yüksekokulu
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu
Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu
Karaman'da Gezilecek Yerler
Geri Dön | Sayfa Başı ^
 
 
Ana SayfaKız Öğrenci YurtlarıErkek Öğrenci YurtlarıKız Öğrenci Evleri/PansiyonlarıErkek Öğrenci Evleri/PansiyonlarıİletişimŞehir RehberleriHaberlerGaleriMesaj PanosuMesaj Ekle
 
alt çizgi
 
Proje Yazılımı, Proje Tasarımı, Yönetim, İçerik Editörlüğü, Grafik
Pro WEB İnternet ve Multimedya Hizmetleri
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır | Kânuni Uyarı | Sakarya Kız Yurtları | Eskişehir apartlar | Muş yurtlar
 
DMCA.com Protection Status