Bilecik özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

2024 Bilecik Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. Bilecik
Bilecik, Osmanlı İmparatorluğu'nun doğduğu şehir. Tarihte pek çok kavmin uygarlık ve egemenliğine sahne olan Bilecik, Kurtuluş Savaşı'nda verdiği çetin mücadeleler ve kazanılan zaferlerle Cumhuriyetin kuruluşunda büyük öneme sahip. Şehirde gezilmesi gereken Osmanlı dönemine ait camiler, türbeler, hanlar, hamamlar, evler bulunuyor. Ertuğrul Gazi'nin türbesinin bulunduğu Söğüt, önemli bir turizm merkezidir. 10 binden fazla öğrencinin eğitim gördüğü Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, eğitim kalitesiyle göz dolduruyor. Yurt içinden ve yurt dışından öğrencilerin iyi bir eğitim için geldiği Bilecik, öğrenciler için yaşanabilecek bir kent. Bilecik'teki yurtlar sayıca çok fazla. Her bütçeye uygun yurt bulmak mümkün. Bilecik'teki yurtlara sitemiz üzerinden kolayca ulaşabilirsiniz.

Bilecik deyince orası neresi diyecekler olacaktır ama hiç oraya girmeyin. Bilecik 4 bölgeyi birleştiren bir şehir. Küçük bir şehir olmasına rağmen 4 bölgeyi birleştirmesiyle Türkiye'de tek olan bir şehirdir. Bilecik'e üniversite okumaya gidecekseniz bilmeniz gereken birkaç şey var.

Öncelikle Bilecik'i daha önce duymadıysanız, bunun bir sebebi var. Bu sebep de Bilecik gerçekten küçük bir şehirdir. Bu şehirde sosyal aktivite olanağınız diğer şehirlere oranla azdır ama bulunan sosyal aktiviteler ise diğer şehirlere kıyasla çok uygun fiyatlıdır. Aslında Bilecik'te her şey diğer şehirlere oranla çok uygun fiyatlı denilebilir.

Ulaşım konusuna gelirsek merkezde otobüs ihtiyacınız bulunmayacaktır çünkü başından sonuna 25 dakika gibi bir sürede yürüyebileceksiniz ama yürümek istemiyorsanız şehrin her bölgesine ulaşım uygun fiyatlı bir şekilde sağlanabilmektedir. Şehirde gezilebilecek yer seçeneğiniz gelişmemiş bir şehir olduğu için çok fazla yoktur.

Ama burada doğa ile iç içe olabileceğiniz birçok yer bulunmaktadır. Bunlardan biri Pelitozu Göleti'dir. Bu gölette dilediğiniz vakiti mangal ya da piknik yaparak geçirebilirsiniz. Bilecik tarihi bakımından da çok zengin bir şehirdir. Şehrin 4 km uzağında M.Ö. 3000'lere kadar uzadığı düşünülen Agrilion antik kenti bulunmaktadır.

Ayrıca üniversiteye verilen isimden de anlayacağınız üzere Şeyh Edebali Türbesi'de bulunmaktadır. Şehirde tarih yatan yerleri kesinlikle görmeniz gerekmektedir. İşte görmeniz gereken bazı yerler şunlardır: Şeyh Edebali Türbesi ve Haziresi, Bilecik Saat Kulesi,Orhangazi Camii, Bala Hatun Türbesi, Orhangazi İmarethanesi, Emirler Camii, Akkaldırım Camii, Osmanlı Arması, Bilecik Kent Müzesi, Zincirli Kaya, Tarihi Değirmen, Kent Ormanı, Pelitözü Gölü ve Şelale dir. Bilecik yurtları her bütçeye uygun olması ve seçeneklerinin fazla olmasına rağmen, diğer şehirlere kıyasla çok ucuz olması Bilecik'te öğrenci olmayı arttıran bir sebeptir.

Yurtları filtrele
Diğer özellikler
2024 Bilecik  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA