Bursa ilinde ki özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Bursa Kız ve Erkek Özel Öğrenci Yurtları

Şu anda “Bursa Özel Öğrenci Yurtları / Pansiyonları / Apartları” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa - Yurt ARAMA Ana Sayfa →  İllere Göre Yurtlar

Bursa Özel Öğrenci Yurtları / Pansiyonları / Apartları

Tarih ve kültür kenti, Osmanlı'nın ilk başkenti Bursa, sanayisi ve ticaretiyle ülke ekonomisinin lokomotif şehri. Ülkenin dördüncü büyük kenti olan, festivalleri, otantik ve etkinlikleriyle kültür ve sanat şehri Bursa'da farklı kültürde pek çok insan bir arada yaşıyor. Pek çok öğrencinin eğitim hayali kurduğu Bursa, sanayisiyle yeni mezun öğrencilere iş fırsatları sunuyor. Yurtlar açısından oldukça zengin olan Bursa'da öğrenciler, yurt seçiminde pek çok alternatif bulabiliyor. Bursa'daki yurtları sitemiz üzerinden inceleyip, iletişim kurabilirsiniz.

Bursa özel kız ve erkek öğrenci yurtları

Bursa özel üyeler

Nilüfer / Bursa

Alpcan Erkek Öğrenci Yurdu

Alpcan Erkek Öğrenci Yurdu olarak Bursa Nilüfer ilçesinde Erkek Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

Sıralama Değeri800 Alpcan Erkek Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Nilüfer / Bursa

Çınar Kız Öğrenci Yurdu

Yurt Arama Öneriyor Rozetli Kuruluş

Çınar Kız Öğrenci Yurdu olarak Bursa Nilüfer ilçesinde Kız Öğrenci Yurdu alanında hizmet veriyoruz. Fiyat ve diğer bilgiler için bize ulaşabilirsiniz.

İnternet (Kablosuz Ağ)
Sıralama Değeri800 Detay

Nilüfer / Bursa

Akademi Kız Öğrenci Yurtları

MEB Onaylı Yurt MEB Onaylı

Bursa Nilüfer Akademi Kız Öğrenci Yurtları Nilüfer Kız Öğrenci Yurtları Bursa Kız Öğrenci Yurtları Bursa Görükle Özel Kız Öğrenci Yurtları

Çamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Banyo
Odalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
Sıralama Değeri750 Akademi Kız Öğrenci Yurtları  WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Nilüfer / Bursa

Pars Erkek Apart

Pars Erkek Apart sizlere evinizin sıcaklığında konaklama imkanını sunuyor.

Odalarda Banyo
Odalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
Sıralama Değeri700 Pars Erkek Apart WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

Nilüfer / Bursa

Egemen Kız Öğrenci Yurdu

Egemen Kız Öğrenci Yurdu Bursa Kız Öğrenci Yurdu Görükle Kız Öğrenci Yurdu Bursa Kız Yurdu Görükle Kız Yurdu Görükle Kız Öğrenci Yurdu Fiyatları

Çamaşırhane
İnternet (Kablosuz Ağ)
Odalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
Revir
Sıralama Değeri650 Egemen Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp İletişimWhatsApp Detay

BURSA KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİ YURTLARI

Bursa özel öğrenci yurtlarında genel olarak bakılan ilk kriter konum olmaktadır. Merkez yerleşke şehre uzak olduğundan dolayı öğrenciler genellikle kampüse yakın yurtları tercih etmektedir. Bunun yanında uzak olan yurtlar için ise servis imkanı öğrencilere büyük kolaylık sunar. Ulaşımı en rahat ve kolay olan yurtlar öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Yurtlarda yemek yapma sorumluluğunun olmaması yurtları cazip kılan bir diğer kolaylıktır. Öğrenci yemek yapmakla uğraşmaz, genellikle sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yurt tarafından sağlanır. Bu hizmet genelde yurtlarda ücretsiz olmakla birlikte ücretle bu hizmeti veren yurtlarda mevcuttur. Bu açıdan tüm bunlara, araştırma yapılırken dikkat edilmeli, istenilen hizmetlerin fiyata dahil olduğundan emin olunmalıdır.  Bazı yurtlar yemeğimi kendim yapmak istiyorum diyenleri de düşünerek öğrenci kullanımına açık mutfakları hizmete sunmaktadır. Böylelikle öğrenci dilediği vakit kendi yemeğini yapma lüksüne sahip olur.

Temizlik hizmeti de yurtların genelinde mevcuttur. Odalara haftalık belirli rutinlerle temizlik yapılır. Odalarda lavabo bulunması da öğrenciler açısından önemlidir. Ortak alanlarda bulunan lavabolar bazı zamanlarda temizlik açısından yetersiz olabilir yada sıra beklemeye neden olabilir.  Bunun yanında yurtlarda çamaşır odaları da bulunmaktadır. Öğrenciler burada dilediği zaman çamaşırlarını yıkama imkanına sahiptir fakat bazı yurtlarda çamaşır makineleri ücretsiz olabiliyorken bazılarında az da olsa ücret talep edilebilmektedir. Sonradan sorun yaşamamak için tüm bu hizmetler önceden araştırılıp seçim yapılması öğrenciler için daha doğru olacaktır.

Yurt hayatı öğrencilere yeni arkadaşlıklar edinmeye fırsat tanır. Farklı illerden hatta farklı ülkelerden gelen öğrenciler sayesinde yeni insanlar ve yeni kültürler edinmeye imkan sağlar. Sosyal çevre gelişir, özellikle Bursa'da yeni olanlar için uyum süreci kolaylıkla atlatılabilir.

Bütün bu açılardan yurt öğrencilere çok sayıda avantaj sağlar. Bu sayede de sıklıkla tercih edilir. Sizde ülke çapında hizmet verdiğimiz yurtarama.com' dan dilediğiniz il ve ilçelerdeki yurtları filtreleyebilir, yurtlar hakkında kolayca bilgi sağlayabilirsiniz.

Yurtları filtrele
Diğer özellikler
Bursa hakkında bilgi

Bursa'da Gezilecek Yerler
Osmanlı İmparatorluğu'nun ilk başkenti olan Bursa buradan da anlaşılabiliceği gibi pek çok tarihi güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Camileri, kervansarayları, hanları, hamamları, tarihi köy ve sokaklarıyla yerli turistin ilgisini çektiği kadar yabancı turistin de ilgisini çekmektedir. Bursa denince akla Uludağ, Ulu Cami, Bursa Kalesi ve Trilye gelmektedir. Bunların yanında Koza Hanı, Hünkar Köşkü ve tabiki Atatürk Müzesine de uğramak gerekir. Bursa'ya gitmişken teleferiğe binmeden olmaz. Bursa, teleferiğiyle misafirlerine eşşiz bir şehir manzarası sunmayı vadeder.

Bursa hakkında daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz.