Diyarbakır özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

2024 Diyarbakır Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. Diyarbakır
Diyarbakır, köklü tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Güneydoğu Anadolu'nun kültür, sanat ve ticaret merkezidir. Kürt, Arap, Ermeni, Süryani, Türk, Yahudi ve Zazaların bir arada yaşadığı kent, ülkenin nüfus açısından 12. büyük şehridir. Gelişmiş ve modern bir şehirdir. Gezilecek pek çok tarihi mekanı vardır. Şehrin en önemli lezzeti kaburga dolmasıdır. Ulaşım ve barınma sorunu yoktur. Yaşanılacak bir kent olan Diyarbakır, aynı zamanda bir öğrenci şehridir. Öğrenciler için canlı ve sosyal bir şehir olan Diyarbakır, yurt bakımından oldukça zengindir. Diyarbakır'daki yurtlara sitemizden ulaşıp bilgi alabilirsiniz.

Diyarbakır standart üye yurtlar

Diyarbakır Kız Erkek Öğrenci Yurtları ve Apartları

Diyarbakır özel öğrenci yurtları öğrenciler için hizmet vermeye devam etmektedir. Çeşitli hizmetlerin bulunduğu yurtlarda, öğrenciler için yemek, servis-ulaşım, 7/24 sıcak su, merkezi ısıtma gibi hizmetleri olabiliyor. Bazı yurtlar ise kendi yemeğini kendi yapmak isteyenleri düşünerek öğrenci kullanımına açık mutfakları hizmete sunmaktadır. Böylelikle öğrenci dilediği vakit kendi yemeğini yapma lüksüne sahip olur. Yurdun yemek saatlerine bağlı kalmadan yemeğini yapabiliyor.

Diyarbakır'daki ögrenciler için, genellikle sabah ve akşam olmak üzere iki öğün yurt tarafından sağlanıyor. Bu hizmetler yurtların genelinde ücretsiz olmakla birlikte ücretle bu hizmeti veren yurtlarda mevcuttur.

{Diyarbakır'daki kız yurtlarını incelemek için buraya, erkek yurtlarını incelemek için ise bu linke tıklayabilirsiniz.}

Yurtların öğrencilere sağladığı fırsatlardan bir tanesi ise öğrencilere yeni insanları tanıma, farklı kültürleri görme imkanı vermesidir. Farklı şehirlerden ve farklı ülkelerden gelen öğrencilerleriyle yurtlar geniş bir sosyal çevre edinmeyi sağlar. Öğrenciler oda arkadaşları ve ortak alanda edinilen arkadaşlarla sosyal çevrelerini yurtlarda kısa zamanda genişletebilirler. Özelikle alışma evresinde olan öğrenciler için yurtlar doğru bir seçenek olacaktır. Diyarbakır'a alışma evresinde sizin gibi bu şehire yeni gelmiş kişilerle beraber şehirin güzelliklerinin tadını beraber çıkarabilirsiniz böylelikle.

Temizlik hizmeti de yurtların genelinde mevcuttur. Haftalık belirli rutinlerle oda temizlikleri yapılabiliyor. Çamaşır yıkamak içinse çamaşır odaları hizmete sunuluyor, çamaşır odalarında genelde yurtların çoğunda ücretsiz olsa da bazı yurtlarda cüzi bir miktar para talep edebiliyorlar.

Diyarbakır'daki Yurtlar hakkında karar verirken kişi kapasiteleri de tercihe göre değişebiliyor. Tek kalmak isteyenler için tek kişilik odalar, daha uygun fiyatlı oda isteyenler içinse 2, 3 ve daha fazla kişi kapasitesi olan odalar tercih edilebiliyor. Çünkü odanın kişi kapasitesi arttıkça fiyatı da azalıyor. Yurt arayanlar için doğru bilgileri vadeden yurtarama.com'da istediğiniz il ve ilçeye göre arama yapabilir, sizin için en uygun yurdu bulabilirsiniz.

{Diyarbakır'da Apart arıyorsanız ise, kız apartları için bu linki, erkek apartları için burayı tercih edebilirsiniz.}

Yurtları filtrele
Diğer özellikler
2024 Diyarbakır  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA