Erzurum özel kız - erkek öğrenci yurtları, apart ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

2024 Erzurum Öğrenci Yurtları

  1. Ana Sayfa
  2. Yurtlar
  3. Erzurum
Dadaşlar diyarı Erzurum, Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük şehridir. Palandöken Dağları’nın eteklerinde kurulu şehrin insanı misafirperverliği ve mertliğiyle bilinir. Kışları çok çetin geçen Erzurum, kış sporlarının vazgeçilmez adresidir. Yaşanması zor bir şehir gibi görünse de Erzurum, kış turizmi olmak üzere, kültür turizmi, doğa turizmi ve kaplıca turizmi gibi çok çeşitli zenginliklere sahip. Erzurum'un tek üniversitesi olan Atatürk Üniversitesi'nde 71 binin üzerinde öğrenci örgün eğitim alıyor. Üniversitede yerli öğrencilerin dışında 74 farklı ülkeden öğrenci de eğitim görüyor. Gün geçtikçe gelişen sosyal yaşam ve imkanlarıyla öğrenciler için güzel bir yer olan Erzurum'da barınma sorunu bulunmuyor. Yurt konusunda pek çok alternatif var. 

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde Öğrenci Olmak

Atatürk üniversitesi Türkiye'nin en büyük üç üniversitesi arasındadır. Erzurum Atatürk üniversitesi 400 bin öğrenciyi ağırlamaktadır. Erzurum nüfus olarak 800 bine yaklaşmış bulunmaktadır. Diğer şehirlerden Erzurum'a gelen öğrenci sayısı oldukça fazladır.

Erzurum'da okuyan 400 bin öğrencinin neredeyse yarısı yurtlarda kalmaktadır. Diğer yarısı ise apart veya stüdyo dairelerde kalmaktadır. Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Sağlık Meslek Yüksek Okulu, Eğitim Fakültesi, Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu, Fen Fakültesi, Hukuk Fakültesi ve daha sayamadığım birçok bölüm bulunmaktadır.


Erzurum Atatürk Üniversitesi Kalınacak Yer Seçenekleri

Erzurum şehir merkezinde kiralık birçok ev bulabilmektesiniz ama ilk seneden yurt ya da apartlarda kalmanız hem şehre alışmanız hem de arkadaş çevrenizi oluşturabilmek için çok yardımcı olabilmektedir.

Erzurum Yeme-İçme

Erzurum'un yemek kültürü diğer şehirlere nazaran oldukça fazladır. Herhangi bir restorana gittiğiniz zaman istediğiniz yemeği bulamama ihtimaliniz yüksektir. Ama genellikle Cağ Kebabı, Su Böreği, Kadayıf Dolması ve yağlı pide gidi eşsiz lezzetlere ulaşabileceksiniz. Şehir merkezinde isim yapmış birçok restoran ve kafe vardır. Atatürk Üniversitesi kampüsündeki yemekhanelerinde istediğiniz çeşit yemekleri bulabileceğiniz gibi bu yemekleri çok ucuz rakamlara alabilmektesiniz.

Sosyal Yaşam

Diğer illere kıyasla sosyal açıdan aktif sayılabilecek bir şehir olan Erzurum'da öğrenciler için zaman geçirebileceği birçok aktivite bulunmaktadır. Spor yapmak isteyenlere üniversiteye bağlı kulüplerde, ya da özel kulüpler de sporlarını yapabilmektedirler. Ayrıca Erzurum hızlı bir biçimde büyüyen bir şehirdir. Şehirde MNG AVM, Forum Erzurum AVM ve Palerium AVM adında 3 adet alış veriş merkezi bulunmaktadır.

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler için birçok part time iş olanağı vardır. Genel olarak bu işlerde birçok öğrenci çalışmaktadır. Hem harçlıklarını çıkartarak, ailelerine bağlı kalmadan geçimlerini sürdürebilmek ile beraber hem de kendilerini geliştirebilmektedirler.

Erzurum Atatürk Üniversitesi'nde okuyan öğrenciler eğer yabancı dil öğrenmek isterlerse üniversitenin düzenlediği yabancı dil programlarına katılarak yabancı dillerini geliştirmektedirler. Staj işlemleriniz için okuduğunuz bölüme bağlı olarak genellikle kolayca staj yeri bulabilirsiniz.

Ülkemizin en soğuk 5 ili arasında olan Erzurum'da sıcak şehirlerden gelenlere eğer soğuğu sevmiyorlar ise pek de iyi gelmeyecektir ama birkaç aya alışabilirsiniz. Ama Erzurum'un sadece havası soğuktur halkı, insanı, esnafı öğrencilere karşı çok sıcakkanlıdır.
Bersu Bayan Öğrenci Evi

Bersu Bayan Öğrenci Evi Sizi Ev Arama ve O Evin Sorunlarını Üstlenme Sorunlarından Kurtarıyor.

7/24 Güvenlik
Odalarda BuzdolabıOdalarda Buzdolabı
Odalarda Televizyon
WhatsApp Sıralama Değeri1000 İncele

Fidan Bayan Konukevi

Rozetli Kuruluş
Fidan Bayan Konukevi Erzurum Kız Öğrenci Apartları Merkez Kız Öğrenci Pansiyonu

Fidan Bayan Konukevi Erzurum Kız Öğrenci Apartları Erzurum Kız Apartları Erzurum Kız Öğrenci Pansiyonları Erzurum Kız Öğrenci Evleri Erzurum Kız Öğrenci Konukevleri Erzurum Kız Konukevleri Erzurum Kız

7/24 Güvenlik
ÇamaşırhaneÇamaşırhane
Kantin
Odalarda Televizyon
Güvenlik KamerasıGüvenlik Kamerası
WhatsApp Sıralama Değeri600 İncele
Yurtları filtrele
Diğer özellikler
2024 Erzurum  Öğrenci Yurtları | Yurt ARAMA