Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.
      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
180 üniversite kampüsüne "posta kahvesi" açılıyor
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak
Üniversite öğrencilerinden insansız su altı aracı
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Gençler için Canik’ten “Kardeşeli”

28/06/2018

SAMSUN,(DHA) - SAMSUNLU gençler ile yabancı gençlerin sosyal uyumlarını sağlamak amacıyla Canik Belediyesi ve Kardeşeli Derneği tarafından Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği’nin desteğiyle hazırlanan “Gençler İçin Kardeşeli” projesinin tanıtımı yapıldı.

 

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Samsun İl Göç İdaresi Müdürlüğü ile Samsun Uluslararası Öğrenci Derneği’nin de paydaş olduğu projenin Canik Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen tanıtım programına ev sahibi Canik Belediye Başkanı Osman Genç’in yanısıra Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Kıdemli Program Bölümü Yetkilileri Irak Imomberdiev ve İsmet Yasak, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ahmet Muştu, Canik Belediyesi Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile muhacir aileler ve gençler katıldı.

 

UYUM PROJELERİ

 

Projenin tanıtımında konuşan Başkan Osman Genç, “Uluslararası projelere imza atan bir belediye olarak, yine anlamlı bir projenin içerisinde yer almaktan onur duyuyoruz. Bugüne kadar bir çok sosyal sorumluluk projesine imza attık. Daha önce Ondokuz Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde öğrenim gören 300 gencimizin gönüllü olduğu ‘Kalplere Hicret’ Projesi düzenledik. Sadece bununla sınırlı kalmadık. Yine ilçemizdeki misafirlerimiz için eğitim, kültür projeleri gerçekleştirdik. İlk önce Türkçe bilmeyen çocuklarımız ve aileler için Türkçe kursu düzenledik. Okula devam edemeyen çocuklarımızı okula kazandırdık. Onların ekonomik kazançlarını artırmak için projeler ürettik” dedi.  

 

TOPLUMSAL ENTEGRASYON SAĞLANACAK

 

Medeniyetin değerlerini devam ettirdiklerini ifade eden Başkan Genç, “Kurduğumuz Dış İlişkiler Birimi vasıtasıyla Suriye'de, Bangladeş'te, Azerbaycan'da, Kudüs'te Canik Belediyesi olarak var olduk. Sadece buradaki değil, buraya gelemeyen oradaki kardeşlerimize de yardım elimizi uzattık. Tabi bu projemiz kapsamında misafir gençlerimizin sosyo-kültürel becerilerini ve potansiyellerini geliştirecek seminerler, geziler, festivaller ve sergiler gibi aktiviteler gerçekleştirilecek. Bu projede renk, ırk, dil, vasıf, sınıf farkı yok. Bu projede birlik var, kardeşlik var. İnanıyorum ki, bu proje ile misafir gençlerimizin yaşam kalitelerinin artışına, toplumsal hayata, Türkçe diline hakimiyetlerine, toplumsal entegrasyonlarına ve uyumlarına hep birlikte tanık olacağız” diye konuştu.

 

BAŞKAN GENÇ’E TEBRİK

 

Canik Belediyesi’nin çalışmalarını takdir ettiğini dile getiren Vali Yardımcısı Sezgin Üçüncü de, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i tebrik ederek, bu tür sosyal sorumluluk projelerinin önemli olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Kıdemli Program Bölümü Yetkilileri Irak Imomberdiev ise, Birleşmiş Milletler olarak bu anlamlı projeyi Canik Belediyesi ile birlikte uygulamaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, bu tür projelere ağırlık veren Başkan Genç’i kutladı. 

 

SAMSUN’UN ADINI DUYURUYORUZ

 

Canik Belediyesi Dış İlişkiler Birimi Müdürü Ali Kemal Tural ise, birim olarak yurt içi ve yurt dışında gerçekleştirdikleri sosyal sorumluluk projeleriyle Samsun ve Türkiye’nin adını duyurduklarını söyledi. Tanıtım toplantısının sonunda Suriyeli, Iraklı ve Afgan misafir çocuklar, Türkçe şarkılardan oluşan mini bir konser verdi. Öte yandan Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği Kıdemli Program Bölümü Yetkilileri Irak Imomberdiev, Canik Belediye Başkanı Osman Genç’i makamında ziyaret etti. Başkan Genç, ziyaretin sonunda Imomberdiev’e seramikten Osmanlı kaftanı hediye etti.  

 

 

İnceleme : 248