Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
YKS Tercih Süresi Uzatıldı
YKS Sonuçları Açıklandı
Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
KPSS Giriş Belgeleri Yayınlandı
LGS Tercih Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Açıklandı!
2021 KYK Başvuruları Nasıl Yapılır?
Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Tarihi
Üniversiteler Ne Zaman Açılacak ?
LGS Tercih Kılavuzu
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı

Geri dön
16/10/2019
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
 
KYK burs ve kredi başvurusu için uzun zamandır gün sayan milyonlarca öğrenci dün itibariyle başvurularını yapmaya başladı.KYK için başvuruda bulunacak öğrencilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. 2019-2020 eğtim-öğretim yılında TYT ve YKS sınavına girerek Lisans ve önlisans programlarına yerleşen öğrenciler ile halen yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin ve yurt dışında eğtim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 

 
Peki ya KYK Başvuruları Nasıl Yapılır?
 
KYK burs başvuruları; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden ya da e – Devlet üzerinden online olarak yapılabiliyor. e-Devlet'i olanlar sırayla  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu bölümüne gelerek başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler.

 
Başvurular Ne Zamana Kadar Sürecek?
 
21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

 
KYK Burs Ücreti Ne Kadar?
 
KYK burs ve kredi ücretleri 2018-2019 yılı gelen zamlarla birlikte lisansta 500 TL, Yüksek Lisansta 1000 TL, Doktorada 1500 TL olarak belirlenmişti.
2019-2020 yılı eğtim-öğretim yılı için gelecek zamları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapıldı ama ne kadar zam yapılacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.
İnceleme : 1010