Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
Başkan Erdoğan'dan Öğrencilere Müjdeli Haber
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
2019 Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
2019 YKS Ek Yerleştirme İçin Son 3 Gün
İdeal bir öğrenci yurdundan beklentiler
Üniversite Öğrencilerinden Sosyal Çalışma Programlarına Yoğun...
2019 Yaz Aylarında Açık Kalacak Yurtlar
"Gönül Bağı" ile umut oluyorlar
Bakan: KYK Yurdu rekor sürede tamamlandı
Federasyonlar, artık yurtlardan yararlanacak.
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı

16/10/2019
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
 
KYK burs ve kredi başvurusu için uzun zamandır gün sayan milyonlarca öğrenci dün itibariyle başvurularını yapmaya başladı.KYK için başvuruda bulunacak öğrencilerin belirli şartları yerine getirmesi gerekiyor. 2019-2020 eğtim-öğretim yılında TYT ve YKS sınavına girerek Lisans ve önlisans programlarına yerleşen öğrenciler ile halen yükseköğretim programına devam eden ara sınıf öğrencilerinin ve yurt dışında eğtim gören Türk vatandaşlarının burs/kredi başvuruları başladı. 

 
Peki ya KYK Başvuruları Nasıl Yapılır?
 
KYK burs başvuruları; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden ya da e – Devlet üzerinden online olarak yapılabiliyor. e-Devlet'i olanlar sırayla  Gençlik ve Spor Bakanlığı, Burs / Öğrenim Kredisi Başvurusu bölümüne gelerek başvurularını kolayca gerçekleştirebilirler.

 
Başvurular Ne Zamana Kadar Sürecek?
 
21 Ekim Pazartesi günü saat 23.59’a kadar devam edecek olan başvurular, e-Devlet üzerinden alınacak. Bütün öğrencilerin e-Devlet’teki başvuru indeks sayfasını okuyup onaylaması gerekiyor. Başvuruda değişiklik yapmak isteyen öğrenciler, son güne kadar bilgilerini güncelleyebilecek.

 
KYK Burs Ücreti Ne Kadar?
 
KYK burs ve kredi ücretleri 2018-2019 yılı gelen zamlarla birlikte lisansta 500 TL, Yüksek Lisansta 1000 TL, Doktorada 1500 TL olarak belirlenmişti.
2019-2020 yılı eğtim-öğretim yılı için gelecek zamları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklama yapıldı ama ne kadar zam yapılacağı konusunda bir açıklama yapılmadı.
İnceleme : 222