Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
ÖSYM Başkanı Özvar'dan YKS Sonuçlarına İlişkin Açıklama!
YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!
1 Milyon Öğrenci, Yaz Okullarında Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor!
DGS Sonuçları Açıklandı!
LGS İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı!
Yeni KPSS Takvimi Açıklandı!
KPSS Önlisans Başvuruları Başladı!
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Görevden Alındı
Cumhurbaşkanı 2022 KPSS Soruları İle İlgili İnceleme Başlattı!
2022 KPSS Lisans Soruları Çalındı mı?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

2021 Üniversite Kayıtları Başladı

Geri dön
04/09/2021
2021 Üniversite Kayıtları Başladı
YKS sınavına göre kayıt hakkı kazanan öğrenci adayları için zorunlu olmayan elektronik kayıt işlemleri 4-8 Eylül tarihlerinde; zorunlu olan asıl kayıtlar ise 6-10 Eylül tarihleri arasında yapılacağı duyrulmuştu.
Zorunlu olmayan e-kayıt ise bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya işlemlerini tamamlamayan adaylar için kurtarıcı oluyor. Elektronik kayıt yapan adaylar,  üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapabiliyorlar. Elektronik kayıtlar YÖK’ün e-Devlet üzerinde ki “turkiye.gov.tr/yok-universite-ekayit” adresi üzerinden gerçekleştirilebiliyorlar. Ancak işlem için öğrencilerin sistemdeki bilgilerinin doğrulanmış olması gerekiyor.
Kayıtlar için gerekli evraklar:
-Öğrencinin mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi,
-Öğrencinin ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.),
-12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf,
-Katkı payının/öğretim ücret ödemesi ile ilgili belge,
-Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri YKS ile bir yükseköğretim programına yerleşen yükümlülerin askerlik durumları, üniversiteler tarafından http://kamu.turkiye.gov.tr internet adresinde görülebilecektir.
Adayların askerlikle ilgili sorunları için askerlik şubelerine, kredi konusunda ayrıntılı bilgi için de üniversite rektörlüklerine veya Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne başvurmaları gerekmektedir. Yükseköğretim programlarına yerleşen adayların yerleştirme sonuçları (engel bilgileri de dâhil), Yükseköğretim Kurulu Başkanlığına (YÖK) ÖSYM tarafından elektronik ortamda iletilecektir.
İnceleme : 565