Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
2019 KREDİ VE BURS BAŞVURULARI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
2019 YKS Ek Yerleştirme İçin Son 3 Gün
İdeal bir öğrenci yurdundan beklentiler
Üniversite Öğrencilerinden Sosyal Çalışma Programlarına Yoğun...
2019 Yaz Aylarında Açık Kalacak Yurtlar
"Gönül Bağı" ile umut oluyorlar
Bakan: KYK Yurdu rekor sürede tamamlandı
Federasyonlar, artık yurtlardan yararlanacak.
180 üniversite kampüsüne "posta kahvesi" açılıyor
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bakan: KYK Yurdu rekor sürede tamamlandı

10/04/2019
Bakan: KYK Yurdu rekor sürede tamamlandı
Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu, Sivasta yeni yapılan KYK öğrenci yurduna ilişkin, Türkiyenin tek seferde yapılan ve en büyük yurt projesi olan 10 bin kişilik yurdu, 10 ay gibi rekor bir sürede hizmete sunduk. açıklamasını yaptı.


YURT 5000 KİŞİYE HİZMET VERECEK

Öğrenci yurdu, Sivas İl Özel İdaresi tarafından; Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğüne devredildi. Birinci etap olan 2500 kişilik Yıldız Kız Yurdu ile 2500 kişilik Kızılırmak Kız Yurdu öğrenci alımı, Kasım 2018te gerçekleştirildi. 

İkinci etabın ise bu yaz sonunda devreye alınacak. 

Sivas Y.Ö.Y. Yurdu Başbakan Binali Yıldırım Kampüsü toplamda 9 katlı 8 adet bloktan oluşuyor ve her blok 1250 kişilik olacak. 175 bin m2 açık alana, 86 bin m2 kapalı alana sahip kampüs; faaliyet odaları, sosyal tesisler, bir yaşam merkezi, 6 etkinlik alanı, fuaye-sergi alanı, 1000 kişi kapasiteli konferans salonu, kırtasiyeler, yaşam ve spor alanında 500 kişilik spor salonu, 2 açık basketbol ve voleybol sahası, 2 açık tenis sahası, 2 kapalı tenis kortu, 2 kapalı basketbol sahası, yürüyüş yolu, satranç sahası, spor aletleri ile donatılmış spor alanı, oturma alanlarına sahip dev bir kompleks olacak.

Öğrenciler kaldıkları odalar dışında ayrıca ders çalışılan özel etüt odalarından da yararlanabiliyor. Sosyal tesislerde öğrencilerin taleplerine göre çeşitli eğitim, sosyal, kültürel ve spor faaliyetleri de düzenleniyor.

İnceleme : 926