Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bakan Özer'den Yaz Okulu Açıklaması!

Geri dön
04/07/2022
Bakan Özer'den Yaz Okulu Açıklaması!
Millî Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Kanal 7 televizyonu canlı yayınında Mehmet Acet'in sunduğu Başkent Kulisi programında yaz okuluna ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Ana odağın hep eğitimde fırsat eşitliği olduğunu belirten Özer, "17 Haziran'da okullarımızı kapattığımız zaman ilk defa MEB olarak yaz okullarını açmaya karar verdik. Öğrencilerimizi yaz döneminde de yalnız bırakmadık. Etkinliklerle dolu güzel vakit geçirebilecekleri, aynı zamanda bilimle, sanatla, matematikle İngilizce ile kendilerini geliştirebilecekleri mekanizmaları devreye soktuk. Bilim ve sanat merkezlerini ilk defa tüm öğrencilerimize açtık. Bilim ve sanat yaz okullarına 105 bin 856 öğrencimiz başvurdu. Matematik yaz okullarımıza 414 bin 131 öğrencimizin kayıt yaptırdığını görüyoruz. İngilizce yaz okuluna da 327 bin 104." dedi.

Destekleme ve yetiştirme kurslarına başvuran 140 bin öğrenci ile birlikte bilim, sanat, matematik ve İngilizce'de toplam 987 bin 691 öğrencinin yaz okullarına başvurduğunu duyuran Özer, "Yaklaşık 1 milyon öğrencimizle yaz okullarında eğitime devam edeceğiz. Matematik ve İngilizceye özel önem veriyoruz. Matematik seferberliği başlattık. Matematiğin tüm öğrencilerimizin bilmesi gereken bir ders olması için üretmiş olduğumuz yaklaşımları ilk defa bu yaz okullarında uygulayacağız. İngilizce ile ilgili de aynı şekilde yeni yaklaşımları kullanabileceğimiz yaz okullarını açtık. 4. sınıftan 12. sınıfa kadar... Öğrencilerimiz istedikleri ilde aktif olarak bu kurslara katılabilecek. Öğretmenlerimiz de görev yaptıkları illerde değil istemeleri durumunda bulundukları illerde yaz okulu faaliyetlerine katılabilecekler." dedi.

"Amacımız her öğrencinin sınavsız bir şekilde istediği okula yerleşmesi"
LGS sürecinin sorunsuz bir şekilde tamamladığını anımsatan Bakan Özer şunları kaydetti: "Geçen yıl ilk üç tercihine yerleşen öğrencilerimizin oranı yüzde 92, yüzde 52 ise 1. tercihine yerleşti. Bu seneki hedefimiz, bu oranları daha yükseğe çıkarmak. Amacımız, sınavsız bir şekilde her öğrencinin istemiş olduğu bir okula yerleşmesi... Süreci ona doğru götürüyoruz. Sınav sistemini değiştirmeden sahada uygulamada karşılaşılan zorlukları iyileştirecek şekilde çalışıyoruz. Eğitim sisteminin kalitesini belirleyen sınavlar uluslararası sınavlar ya da her ülkenin kendi yapmış olduğu zorluk derecesi değişmeyen sınavlardır."

İnceleme : 456