Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Başkan Erdoğan Açıklamıştı! Eğitim Hamlesinin Detayları Belli Oldu!

Geri dön
26/08/2022
Başkan Erdoğan Açıklamıştı! Eğitim Hamlesinin Detayları Belli Oldu!
Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'in de öncelik verdiği çalışmaların ayrıntıları belli oldu. Buna göre temel eğitimde 10 bin okul projesi sürdürülecek, 3 milyar lira kaynak kullanılacak. 130 milyon yardımcı kaynak kitap, ders kitaplarıyla birlikte öğrencilere ücretsiz verilecek.

Tüm okullar kütüphaneye kavuştu. "Kütüphanesiz Okul Kalmayacak Projesi" 2021 yılı sonunda tamamlandı. Toplam kitap sayısı 75 milyon, öğrenci başına düşen kitap sayısı 4 oldu. 16 bin 361 yeni kütüphane yapıldı. 7 bin ilkokula da ihtiyaçları doğrultusunda iyileştirme gerçekleştirildi. Ayrıca 1000 ilkokula bilgisayar laboratuvarı açıldı.

ÖRNEK SORU KİTAPÇIKLARI DA OLACAK
Ders kitaplarıyla birlikte yardımcı kaynaklar öğrencilere ücretsiz ulaştırılacak. Öğrencilere 130 milyon yardımcı kaynak dağıtılacak. Pakette çalışma yaprakları ve soruları, beceri temelli testler, merkezi sınavlara yönelik örnek sorular, fasiküller, tekrar testleri, YKS, TYT AYT ve YDT'ye yönelik örnek soru kitapçıkları olacak.

MATEMATİK ARTIK DAHA KOLAY
Öğrencilerin matematik öğrenmesini kalıcı ve kolay hale getirmek için de seferberlik başlatıldı. MEB Matematik Eğitim Platformu kuruldu. Temel eğitimde oyunla, teknolojiyle matematik eğitimi için içerikler hazırlanıyor. Okullarda matematik atölyeleri kuruluyor. Tematik matematik çizgi filmleri yapılıyor. Müzikle eşleştirilebilecek matematik ve müzik etkinlikleri hazırlanıyor.

KADINLARDAN YOĞUN İLGİ
Halk eğitimi merkezlerinde her ay 1 milyon kursiyer eğitim alıyor. Kadınların kursiyerler yüzde 58 oranıyla çoğunluğu oluşturuyor. 2022 yılının ilk 7 aylık döneminde toplam 7 milyon 570 bin kursiyer eğitim gördü. Sayıları her gün artan 999 Halk Eğitimi Merkezi'nde 346 bin 400 kurs verildi.
İnceleme : 600