Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Çevre Eğitimi Dersinde Değişiklik

Geri dön
30/12/2021
Çevre Eğitimi Dersinde Değişiklik
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, çevre eğitimi dersi için yaptığı açıklamada "Temiz Okul ve Temiz Enerji" projesiyle ilgili olarak çok sayıda modelin okullarda uygulamaya geçeceğini ifade etti. "Temiz Okul ve Temiz Enerji" projesinin ilgili bakanlık Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile birlikte yürütüldüğünü belirtti.

Okullarda 6,7 ve 8. sınıflarda sunulan seçmeli ders Çevre Eğitimi'nin adı Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği olarak değiştirildi.

Çevre Eğitimi ve İklim Değişikliği dersi, 2022-2023 eğitim öğretim yılında 6 ve 7.sınıflarda haftada 2, 8.sınıflarda ise 1 ders saati olarak verilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın da çocuklara çevre bilincini aşılamak için çalışmalar yürüttüğünü, bu çalışma kapsamında 250 bin kitap müjdesi verdiğini açıkladı. Öğrenciler Ocak ayından itibaren bu kitaplara kütüphanelerden ulaşabilecek.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, okullarda uygulanacak "Temiz Okul ve Temiz Enerji" projesi 2022 yılının Ocak ayından itibaren devreye girecek. Su tasarrufu, güneş panelleri, yağmur suyunun geri dönüşümü, atık değerlendirilmesi gibi çevre bilinciyle ilgili çeşitli eğitim modelleri okullarda uygulamaya geçeceğini de belirtti.
İnceleme : 317