Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak
KPSS Giriş Belgeleri Yayınlandı
LGS Tercih Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Açıklandı!
2021 KYK Başvuruları Nasıl Yapılır?
Ziya Selçuk'tan Yüz Yüze Eğitim Tarihi
Üniversiteler Ne Zaman Açılacak ?
LGS Tercih Kılavuzu
LGS Sonuçları Açıklandı!
Üniversite Sınavının Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Doç.Dr Fahri Erenel "Eğitimi Yapılandırmalıyız"

Geri dön
11/08/2018

ÜNİVERSİTE adayları için tercih süreci hala devam ettiği şu dönemde, İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fahri Erenel, "Öğrenme stiline ve eğitilecek hedef kitlenin kuşak özelliklerine göre eğitimin yapılandırılması gerektiğini, artık klasik eğitimle yeni nesile ders verilemeyeceğini" ifade etti. 

 

ÜNİVERSİTE adayları için tercih süreci hala devam ettiği şu dönemde, İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fahri Erenel, "Öğrenme stiline ve eğitilecek hedef kitlenin kuşak özelliklerine göre eğitimin yapılandırılması gerektiğini, artık klasik eğitimle yeni nesile ders verilemeyeceğini" ifade etti. Ayrıca, Doç.Dr Fahri Erenel “Hocaların derse girip 40-50 dakika ders anlatıp çıktığı dönemler artık geçti. Bizim temel amacımız da, ülkemizi geleceğe taşıyacak öğrencilerimizi, geçmiş eğitim yöntemlerini bir kenara koyarak, bütüncül ve modüler bir anlayışla, zaman ve yer kavramına bağlı olmadan, her türlü teknolojik imkanlardan da yararlanarak, öğrencilerin önceden yapacakları hazırlık ile konuları sınıf ortamında tartıştıkları, hocaların ise tartışmayı kolaylaştırıcı rol oynadıkları bir sistemi, öncelikle üniversitemizde sürdürülebilir, müteakiben kalıcı hale getirmektir” dedi. 

 

“KIZ ÖĞRENCİLERİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK UYGULUYORUZ”

 

Mütevelli heyetinin tamamen kadınlardan oluştuğunu, Mütevelli Heyet Başkanı Berna Yılmaz ve Rektör Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak liderliğinde, endüstri 4.0 ‘ın gerektirdiği nitelikte geleceğin iş insanlarını, diş hekimlerini, doktorlarını, girişimcilerini, teknisyenlerini, hemşirelerini ve ebelerini yetiştirmek üzere yola çıktıklarını ifade eden Doç. Dr. Erenel konuşmasına şöyle devam etti: 

 

“Kurucu vakfımız engelsiz yaşama destek sağlamak amacıyla kurulmuştur. Mütevelli heyetimizin de çoğunlukla kadınlardan oluşması ile Türk toplumunda özellikle kadınların ‘cam tavan sendromu’ dediğimiz yükselmede ve kariyer ilerlemesinde önlerine çıkan engelleri aşabilmeleri için yüksek öğretimde kız öğrencilerimize ve engelli öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. İlk beş tercihine üniversitemizin bölümlerini ya da programlarını yazan kız öğrencilerimize üniversitemize girmeleri halinde, tam burs dışında, elde ettiği bursa ilaveten yüzde 30 civarında bir burs daha kazanmış oluyorlar. Aynı zamanda bu durum engelli öğrencilerimiz için de geçerli. Şehit ve gazi yakınlarına da burs yönergemizde yazdığı şekliyle değişik oranlarda burs uyguluyoruz”. dedi.

İnceleme : 1764