Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak
Üniversite öğrencilerinden insansız su altı aracı
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Doç.Dr Fahri Erenel "Eğitimi Yapılandırmalıyız"
Üniversite adaylarına ücretsiz rehberlik
YÖKDİL sınav başvurusu bugün başladı.
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın
Doç.Dr Fahri Erenel "Eğitimi Yapılandırmalıyız"
11/08/2018

ÜNİVERSİTE adayları için tercih süreci hala devam ettiği şu dönemde, İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fahri Erenel, "Öğrenme stiline ve eğitilecek hedef kitlenin kuşak özelliklerine göre eğitimin yapılandırılması gerektiğini, artık klasik eğitimle yeni nesile ders verilemeyeceğini" ifade etti. 

 

ÜNİVERSİTE adayları için tercih süreci hala devam ettiği şu dönemde, İstanbul Kent Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Fahri Erenel, "Öğrenme stiline ve eğitilecek hedef kitlenin kuşak özelliklerine göre eğitimin yapılandırılması gerektiğini, artık klasik eğitimle yeni nesile ders verilemeyeceğini" ifade etti. Ayrıca, Doç.Dr Fahri Erenel “Hocaların derse girip 40-50 dakika ders anlatıp çıktığı dönemler artık geçti. Bizim temel amacımız da, ülkemizi geleceğe taşıyacak öğrencilerimizi, geçmiş eğitim yöntemlerini bir kenara koyarak, bütüncül ve modüler bir anlayışla, zaman ve yer kavramına bağlı olmadan, her türlü teknolojik imkanlardan da yararlanarak, öğrencilerin önceden yapacakları hazırlık ile konuları sınıf ortamında tartıştıkları, hocaların ise tartışmayı kolaylaştırıcı rol oynadıkları bir sistemi, öncelikle üniversitemizde sürdürülebilir, müteakiben kalıcı hale getirmektir” dedi. 

 

“KIZ ÖĞRENCİLERİMİZE POZİTİF AYRIMCILIK UYGULUYORUZ”

 

Mütevelli heyetinin tamamen kadınlardan oluştuğunu, Mütevelli Heyet Başkanı Berna Yılmaz ve Rektör Prof. Dr. Zehra Neşe Kavak liderliğinde, endüstri 4.0 ‘ın gerektirdiği nitelikte geleceğin iş insanlarını, diş hekimlerini, doktorlarını, girişimcilerini, teknisyenlerini, hemşirelerini ve ebelerini yetiştirmek üzere yola çıktıklarını ifade eden Doç. Dr. Erenel konuşmasına şöyle devam etti: 

 

“Kurucu vakfımız engelsiz yaşama destek sağlamak amacıyla kurulmuştur. Mütevelli heyetimizin de çoğunlukla kadınlardan oluşması ile Türk toplumunda özellikle kadınların ‘cam tavan sendromu’ dediğimiz yükselmede ve kariyer ilerlemesinde önlerine çıkan engelleri aşabilmeleri için yüksek öğretimde kız öğrencilerimize ve engelli öğrencilerimize pozitif ayrımcılık yapıyoruz. İlk beş tercihine üniversitemizin bölümlerini ya da programlarını yazan kız öğrencilerimize üniversitemize girmeleri halinde, tam burs dışında, elde ettiği bursa ilaveten yüzde 30 civarında bir burs daha kazanmış oluyorlar. Aynı zamanda bu durum engelli öğrencilerimiz için de geçerli. Şehit ve gazi yakınlarına da burs yönergemizde yazdığı şekliyle değişik oranlarda burs uyguluyoruz”. dedi.

İnceleme : 154