Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

0 555 5739945
      
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
YKS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından...
Fedakar Anneye "Fahri Mezun Belgesi"
Akkuyu'da çalışacak 32 Türk öğrenci, uygulama çalışmasından...
Öğrenciler, memleketlerine gitmeyip otomobil yapıyor.
50’sinde hukuktan mezun oldu.
Yaz tatilini verimli geçirmek için 6 öneri..
İTÜ ekibi 'uçan at'la Cambridge'i geçti.
Üniversite öğrencileri görme engelliler için klavye tasarladı.
Gümüşhane’de gazetecilik bölümü ilk öğrencilerini alıyor.
Yeni akademik yıla yeni bölümler açılıyor...
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın
Hendek, Budo Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı
12/10/2009
Hendek, Budo Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı
Hendek ilçesinde düzenlenen Uluslararası Budo Şampiyonası sona erdi.  

Hendek Belediyesi ve Dünya Budo Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Profesyonel Budo Sporları Turnuvasına Hendek Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Bayraktepe'de düzenlenen ve Dünya karmasından oluşan 1. Hendek Belediyesi Geleneksel Profesyonel Budo Sporları Şöleni'ne Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Irak, İran, Almanya, Romanya, Cezayir, İsviçre, Suriye, İngiltere, Pakistan,  Gürcistan, Hindistan ve Türkmenistan'dan sporcular katıldı. Turnuvada 3 bayan ve 10 erkek Türk sporcu Dünya karması ile karşılaştı.
İnceleme : 1441
Yüzümüzün Akıyla Çıktık

Toplam 200 sporcunun katıldığı müsabakada, Hendek Belediyesi Muai Thai sporcularından İsmail Koç (71 Kg) ve Recep Tokat ( 85 Kg) Hendek'i temsil ettiler.   

Müsabakalara vatandaşlar ve protokol yoğun ilgi gösterdi. Avrupa eski Boks Şampiyonu Cemal Kamacı da müsabakalara katılarak sporculara başarılar diledi. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, "İlçemiz daha önce de çeşitli büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptı ve tümünden yüzümüzün akıyla çıktık. Spor, bizim için ahlak, terbiye, centilmenlik ve sevgi demektir. Bunu daha önce de defalarca belirttik. Bu müsabakalarımızda da sporcularımız bir sporcunun davranması gibi davranmışlar ve centilmenlik göstermişlerdir. Kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah çok daha büyük müsabakalara da ev sahipliği yapacağız" dedi.
Kıran Kırana Mücadele

"Var mısın yok musun" adlı yarışma programından tanınan Tony de, Hendek'e gelerek BUDO sporları dövüşlerini seyretti ve hakem komitesinde yer aldı. Tony'ye Hendekliler sevgi gösterilerinde bulundular.   

Turnuvada bayan sporcuların mücadeleleri ise erkekleri aratmadı. Bayan sporcular Merve Çeliktürk, Harika Çakır, Könül Tyulparovo ve Sinem Çeliktürk yaptıkları maçlarla büyük alkış aldılar. Müsabakalar WBF hakemleri tarafından yönetildi. Turnuvanın ilk iki günü sporcular profesyonelliğe çıkmak için yarışırken, son gün unvan maçı yapıldı ve sporcular altın kemer için kıran kırana mücadele ettiler. 67 kiloda ilk müsabaka Almanya adına dövüşen Türk Sporcu Ahmet Çenteli ile Azerbaycanlı Ali İskandali arasında yapıldı. İkişer dakika üç raunt üzerinden yapılan müsabakayı Türk sporcu Ahmet Çenteli 2-1 kazandı. Sevinç naraları atan sporcuya kemerini Avrupa Boks Şampiyonu Cemal Kamacı taktı.