Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.
      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
180 üniversite kampüsüne "posta kahvesi" açılıyor
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Üniversite öğrencisi engellilere umut olacak
Üniversite öğrencilerinden insansız su altı aracı
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Hendek, Budo Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı

12/10/2009
Hendek, Budo Şampiyonasına Ev Sahipliği Yaptı
Hendek ilçesinde düzenlenen Uluslararası Budo Şampiyonası sona erdi.  

Hendek Belediyesi ve Dünya Budo Federasyonu işbirliği ile düzenlenen Profesyonel Budo Sporları Turnuvasına Hendek Belediyesi ev sahipliği yaptı.

Bayraktepe'de düzenlenen ve Dünya karmasından oluşan 1. Hendek Belediyesi Geleneksel Profesyonel Budo Sporları Şöleni'ne Türkiye, Azerbaycan, Kırgızistan, Irak, İran, Almanya, Romanya, Cezayir, İsviçre, Suriye, İngiltere, Pakistan,  Gürcistan, Hindistan ve Türkmenistan'dan sporcular katıldı. Turnuvada 3 bayan ve 10 erkek Türk sporcu Dünya karması ile karşılaştı.
İnceleme : 1653
Yüzümüzün Akıyla Çıktık

Toplam 200 sporcunun katıldığı müsabakada, Hendek Belediyesi Muai Thai sporcularından İsmail Koç (71 Kg) ve Recep Tokat ( 85 Kg) Hendek'i temsil ettiler.   

Müsabakalara vatandaşlar ve protokol yoğun ilgi gösterdi. Avrupa eski Boks Şampiyonu Cemal Kamacı da müsabakalara katılarak sporculara başarılar diledi. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek, "İlçemiz daha önce de çeşitli büyük organizasyonlara ev sahipliği yaptı ve tümünden yüzümüzün akıyla çıktık. Spor, bizim için ahlak, terbiye, centilmenlik ve sevgi demektir. Bunu daha önce de defalarca belirttik. Bu müsabakalarımızda da sporcularımız bir sporcunun davranması gibi davranmışlar ve centilmenlik göstermişlerdir. Kendilerini tebrik ediyorum. İnşallah çok daha büyük müsabakalara da ev sahipliği yapacağız" dedi.
Kıran Kırana Mücadele

"Var mısın yok musun" adlı yarışma programından tanınan Tony de, Hendek'e gelerek BUDO sporları dövüşlerini seyretti ve hakem komitesinde yer aldı. Tony'ye Hendekliler sevgi gösterilerinde bulundular.   

Turnuvada bayan sporcuların mücadeleleri ise erkekleri aratmadı. Bayan sporcular Merve Çeliktürk, Harika Çakır, Könül Tyulparovo ve Sinem Çeliktürk yaptıkları maçlarla büyük alkış aldılar. Müsabakalar WBF hakemleri tarafından yönetildi. Turnuvanın ilk iki günü sporcular profesyonelliğe çıkmak için yarışırken, son gün unvan maçı yapıldı ve sporcular altın kemer için kıran kırana mücadele ettiler. 67 kiloda ilk müsabaka Almanya adına dövüşen Türk Sporcu Ahmet Çenteli ile Azerbaycanlı Ali İskandali arasında yapıldı. İkişer dakika üç raunt üzerinden yapılan müsabakayı Türk sporcu Ahmet Çenteli 2-1 kazandı. Sevinç naraları atan sporcuya kemerini Avrupa Boks Şampiyonu Cemal Kamacı taktı.