Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

LGS Nasıl Geçti?

Geri dön
06/06/2022
LGS Nasıl Geçti?
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından iki oturum olarak yapılan Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınavda yüz binlerce  aday ter döktü.

Pazar sabahı 9.30’da başlayan sözel oturum için öğrenciler saat 9.00’da kimlik ve sınava giriş belgeleri ile sınav yerlerine alındı.

Saat 10.45’te biten sözel oturumun ardından saat 11.30’da sayısal oturum başladı. 80 dakika süren bu oturumun ardından sınav 12.50’de sona erdi. 2 yıllık pandeminin ardından maskesiz yapılan ilk sınavın  heyecanı tüm yurtta görüldü.

Makbule Barak: Sözel iyi geçti ama sayısalda biraz zorlandım. Matematikte sorular çok uzundu, sadece 4 soru yapabildim. Sözel sorular da uzundu ama daha rahat yapabildim.

Zehra Bilgiç: Benim için de sözel sayısala göre daha kolaydı. Özellikle fende ve matematiğin geometri sorularında çok zorlandım. Fenden 11 soru matematikten 3 soru yapabildim. Genel olarak sınavımla ilgili ‘idare eder’ diyebilirim.

Elif Berra Gök: Genel olarak güzel geçti ama sadece matematikte zorlandım. Yeni nesil sorulardan vardı matematikte aslında görmüştük ama ben yine de zorlandım. Fakat sınav tam da beklediğim gibi olduğu için iyi geçti diyebilirim. 

Yiğit Çatı: Sınav genel olarak iyiydi. Ben matematikte zorlandım çünkü matematiğim zaten iyi değil. Fakat sınavı daha zor hayal etmiştim beklediğimden daha iyi geçti. Bu sebeple de mutluyum. Umarım sonuçlar da iyi gelir. 

Taha Olguner: Sınav beklediğimden çok daha kolaydı. Sadece matematikte zorlandım. Sözelde sınav süresini yetiştirmekte zorlandım çünkü İngilizce soruları uzundu. Yeni nesil sorulardan sordular ama beklediğimden iyiydi ve iyi bir sonuç geleceğini düşünüyorum. 

Yiğit Yethüt: Çok zor değildi orta düzeydeydi sınav. Derslerin hiçbirinde çok zorlanmadım. Sınav sonucunun güzel olacağını düşünüyorum. Sürede de hiç sorun yaşamadım.

Atakan Kara: Sınav güzeldi. Çok zor bekliyordum ama kolay geldi. Matematikte takıldım sadece çünkü bazen zorlanıyorum o derste. Matematikte bir de çelişkili gelen sorular vardı. Süremi iyi kullandım. Genel olarak kolaydı.
İnceleme : 643