Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Eğitime Kar Engeli
Mesleki Eğitim Merkezleri Açılıyor
Üniversiteler Yüz Yüze Eğitime Devam Edecek Mi?
Ara Tatil Uzayacak Mı?
MEB Yüz Yüze Eğitimde Kararlı
31 Aralık Okullar Tatil Mi?
Çevre Eğitimi Dersinde Değişiklik
Üniversite öğrencilerinden çevreye duyarlı festival
Üniversiteler uzaktan eğitime mi geçecek?
KYK 3 Aylık Burs Ödemeleri Ne Zaman Yatacak?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Maskeler Kademeli Olarak Kaldırılıyor

Geri dön
11/12/2021
Maskeler Kademeli Olarak Kaldırılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, öğrencilere burun yerine ağızdan alınan tükürükle yapılan korona testi için Sağlık Bakanlığı’na başvurulduğunu açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de okullarda maskelerin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Antalya Serik’teki Kadriye İlkokulu’nun kütüphane açılışına katıldı. Emine Erdoğan “Milli Eğitim Bakanlığı’nın meslek liseleriyle geliştirdiği, burun yerine ağızdan tükürük alınarak yapılan koronavirüs testi için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunuldu. Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize kolaylık olacak” dedi.

Emine Erdoğan ile birlikte açılışa katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de Bilim Kurulu onayını aldıktan sonra okul öncesinden başlayarak ilkokul 1, 2, 3 ve 4 diye yavaş yavaş zorunlu maske uygulamasının kaldırılması için hazırlık içinde olduklarını söyledi.

Bakan Mahmut Özer çocuklara uygulanacak koronavirüs testleriyle ilgili olarak "Çocuklarımızı PCR gibi tahrip unsuru herhangi bir müdahale olmadan tükürükten 15 dakika içerisinde sonuçları alacak şekilde uygulayıp güvenli bir ortamı sağladıktan sonra çocuklarımızı maskelerinden yavaş yavaş tedrici olarak kurtaracağız. İlk olarak okul öncesinden başlayacağız." dedi.
İnceleme : 122