Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Lise Tercih Dönemi Bugün Başladı!
Bakan Özer'den Yaz Okulu Açıklaması!
Bakan Özer 20 Bin Öğretmen Atamasına İlişkin Branş Bazında...
LGS sonuçları açıklandı
2022 yılında üniversite öğrencileri için burs veren yerler
LGS'ye Giremeyen Öğrenciler Ne Yapacak?
LGS Nasıl Geçti?
Yaz Okulu Tarihleri Belli Oldu!
MEB'den Okuma Becerilerinin Geliştirilmesin Yönelik Çalışma
RTÜK İle Medya Okuryazarlığı İş Birliği Yapıldı
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Maskeler Kademeli Olarak Kaldırılıyor

Geri dön
11/12/2021
Maskeler Kademeli Olarak Kaldırılıyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, öğrencilere burun yerine ağızdan alınan tükürükle yapılan korona testi için Sağlık Bakanlığı’na başvurulduğunu açıkladı. Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de okullarda maskelerin kademeli olarak kaldırılacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, Antalya Serik’teki Kadriye İlkokulu’nun kütüphane açılışına katıldı. Emine Erdoğan “Milli Eğitim Bakanlığı’nın meslek liseleriyle geliştirdiği, burun yerine ağızdan tükürük alınarak yapılan koronavirüs testi için Sağlık Bakanlığı’na başvuruda bulunuldu. Hem çocuklarımıza hem öğretmenlerimize kolaylık olacak” dedi.

Emine Erdoğan ile birlikte açılışa katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de Bilim Kurulu onayını aldıktan sonra okul öncesinden başlayarak ilkokul 1, 2, 3 ve 4 diye yavaş yavaş zorunlu maske uygulamasının kaldırılması için hazırlık içinde olduklarını söyledi.

Bakan Mahmut Özer çocuklara uygulanacak koronavirüs testleriyle ilgili olarak "Çocuklarımızı PCR gibi tahrip unsuru herhangi bir müdahale olmadan tükürükten 15 dakika içerisinde sonuçları alacak şekilde uygulayıp güvenli bir ortamı sağladıktan sonra çocuklarımızı maskelerinden yavaş yavaş tedrici olarak kurtaracağız. İlk olarak okul öncesinden başlayacağız." dedi.
İnceleme : 433