Kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, öğrenci apartları ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

      
     
      

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
Türkiye Sportif Yetenek Projesi’nde 424 bin öğrenci tarandı
ÇOMÜ Güzel Sanatlar Fakültesi, yeni yetenekleriyle buluşuyor
Doç.Dr Fahri Erenel "Eğitimi Yapılandırmalıyız"
Üniversite adaylarına ücretsiz rehberlik
YÖKDİL sınav başvurusu bugün başladı.
Üniversiteyle ‘bilgi transferi’ anlaşması
Üniversite öğrencilerine uluslararası kariyer yapma fırsatı
YÖKDİL ne zaman? Başvurular ne zaman yapılacak?
Sınavsız ikinci üniversite şansı
400 üniversiteliye burs
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tarafından Projesi Yapılan Hizmet Binası Açıl..
07/06/2010
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tarafından Projesi Yapılan Hizmet Binası Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Kurumlar arası işbirliği ile gerçekleştirdiği ve kente ilk somut katkı olan proje Serbest Mali Müşavirler Hizmet Binasının açılışı yapıldı.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü’nün Mühendislik Fakültesi çatısı altında Bölüm olarak eğitim verdiği dönemde başlayan Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Savaş AYBERK ’in destekleriyle başlatılan proje, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin faaliyete geçmesi ile birlikte Dekan Sayın Prof. Dr. Kamuran ÖZTEKİN ’in desteği ve Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Sayın Yrd. Doç. Dr. M. Murat ULUĞ ’un proje müellifi ve yürütücülüğünde tamamlanan yapı mevcut otogar ile TEM arasında, TEM ’e bitişik bir parselde yer almaktadır ( Fatih Mahallesi Ali Kahya).

İnceleme : 2185

Henüz gelişmekte olan bir çevrede, çevre ilişkilerini geliştirici, pilot bir yapı olması amaçlanmıştır. Yaklaşık 500 m2 zemin inşaat alanı olan bir parselde, en önemli odak noktası 300 veya 350 kişilik ve tüm kentin kullanımına açık konferans salonu tasarlanması oldu.Zemin kullanımı çok kısıtlı olduğundan zemini zengin bir giriş ortamı olarak koruyarak ve aynı zamanda bu giriş ortamını çevre etkilerine açık tutarak tüm yapının odağı haline getirerek çözümlemek en önemli tasarım girdisi olarak belirlenmiştir.

Toplam 2400 m2 İnşaat alanına sahip olan yapıda 300 kişilik tam donanımlı bir toplantı salonu yanında, eğitim ve seminer salonlar, kütüphane ve idari birimler bulunmaktadır. 2007 yılında inşaatı başlayan yapı 2010 yılı nisanında tamamlanarak hizmete açılmıştır.
KOCAELİ.EDU.TR