Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçlarına müjde geldi
KYK Borçlarında Son Durum
VGM lisans burs sonuçları ne zaman açıklanır?
KYK Borcu Olanlar Dikkat! Bakan Berat Albayrak'tan Açıklama...
İlk Defa KYK Burs/Kredi Ödemesi Alacak Öğrencilerin Dikkatine!
KYK Kredi/Bursları Ne zaman Yatacak?
Başkan Erdoğan'dan Öğrencilere Müjdeli Haber
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
2019 Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tarafından Projesi Yapılan Hizmet Binası Açıl..

07/06/2010
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tarafından Projesi Yapılan Hizmet Binası Açıldı

Kocaeli Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi’nin Kurumlar arası işbirliği ile gerçekleştirdiği ve kente ilk somut katkı olan proje Serbest Mali Müşavirler Hizmet Binasının açılışı yapıldı.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü’nün Mühendislik Fakültesi çatısı altında Bölüm olarak eğitim verdiği dönemde başlayan Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Savaş AYBERK ’in destekleriyle başlatılan proje, Mimarlık ve Tasarım Fakültesinin faaliyete geçmesi ile birlikte Dekan Sayın Prof. Dr. Kamuran ÖZTEKİN ’in desteği ve Mimarlık Bölümü öğretim üyelerinden Sayın Yrd. Doç. Dr. M. Murat ULUĞ ’un proje müellifi ve yürütücülüğünde tamamlanan yapı mevcut otogar ile TEM arasında, TEM ’e bitişik bir parselde yer almaktadır ( Fatih Mahallesi Ali Kahya).

İnceleme : 2574
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tarafından Projesi Yapılan Hizmet Binası Açıldı

Henüz gelişmekte olan bir çevrede, çevre ilişkilerini geliştirici, pilot bir yapı olması amaçlanmıştır. Yaklaşık 500 m2 zemin inşaat alanı olan bir parselde, en önemli odak noktası 300 veya 350 kişilik ve tüm kentin kullanımına açık konferans salonu tasarlanması oldu.Zemin kullanımı çok kısıtlı olduğundan zemini zengin bir giriş ortamı olarak koruyarak ve aynı zamanda bu giriş ortamını çevre etkilerine açık tutarak tüm yapının odağı haline getirerek çözümlemek en önemli tasarım girdisi olarak belirlenmiştir.

Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Tarafından Projesi Yapılan Hizmet Binası Açıldı
Toplam 2400 m2 İnşaat alanına sahip olan yapıda 300 kişilik tam donanımlı bir toplantı salonu yanında, eğitim ve seminer salonlar, kütüphane ve idari birimler bulunmaktadır. 2007 yılında inşaatı başlayan yapı 2010 yılı nisanında tamamlanarak hizmete açılmıştır.
KOCAELİ.EDU.TR