Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Sanayi-Doktora Programı hakkında açıklama
Yıldız Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi
ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü'nden Yurt Öğrencilerine Duyuru
Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK Yurt Ücreti Alınmayacağını Duyurdu
KYK Ücretleri Ne Olacak? KYK Bursları Yatacak mı?
Öğrencileri Sevindiren Haber
Umreden Dönenler KYK Yurtlarında Karantina'ya Alındı
Masa Tenisi Bölge Şampiyonası
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Destek
Öğrenciler ve Mezunlar "Kariyer Fuarında" Buluştu
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

NKÜ ile Makedonya St. KOÜ Arasında Protokol İmzalandı

Geri dön
07/06/2010
NKÜ ile Makedonya St. KOÜ Arasında Protokol İmzalandı

Makedonya-Bitola St. Kliment Ohridski Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Zlatko ZOGLEV ve Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Sasho ATANASOSKİ, 4 Haziran 2010 tarihinde Namık Kemal Üniversitesi Rektörü ile görüş alışverişinde bulunmak üzere Rektörlüğe ziyarette bulundular.

Üniversite Rektörü Prof.Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ, Namık Kemal Üniversitesi’nin 2006 yılında kurulduğunu, bu yıl kuruluşunun 4. yılını kutladığını,  2005-2006 eğitim-öğretim yılında, Trakya Üniversitesi’nden ayrılan Ziraat Fakültesi ile Çorlu Mühendislik Fakültesi’nden, Sağlık Yüksekokulu’ndan, Meslek Yüksekokulu, Çorlu Meslek Yüksekokulu, Çerkezköy Meslek Yüksekokulu, Hayrabolu Meslek Yüksekokulu, Malkara Meslek Yüksekokulu,

Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, Muratlı Meslek Yüksekokulu, Saray Meslek Yüksekokulu, Şarköy Meslek Yüksekokulu ve ayrıca Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Fen-Edebiyat Fakültesi, Tıp Fakültesi ile Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü ile öğretime başladığını anlattı.

İnceleme : 3014
NKÜ ile Makedonya St. KOÜ Arasında Protokol İmzalandı

16 bin öğrencisi ile eğitim öğretim hayatına devam eden Namık Kemal Üniversitesi’nin kısa sürede üretken, hedefleri ve ruhu olan üniversite kulvarlarına taşındığını dile getiren Rektör Prof.Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ, St. Kliment Ohridski Üniversitesi Rektörünü ve Rektör Yardımcısını Namık Kemal Üniversitesi’nde görmekten dolayı duyduğu memnuniyeti belirtti.

St. Kliment Ohridski Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Zlatko ZOGLEV, St. Kliment Ohridski Üniversitesi’nin tarihçesi ve bölümleri hakkında bilgi vererek Trakya Üniversitesi, Namık Kemal Üniversitesi, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi Rektörleri ile görüşmeler planladıklarını, bu çerçevede karşılıklı olarak ikili anlaşmaların yapılabileceğini belirtti.

NKÜ ile Makedonya St. KOÜ Arasında Protokol İmzalandı

St. Kliment Ohridski Üniversitesi’nin Makedonya’da diploma eki veren tek üniversite olduğunu anlatan konuk Rektör, Namık Kemal Üniversitesi ile eğitim-öğretim alanında ilişkilerin güçlendirilmesi, karşılıklı öğretim elemanı ve öğrenci değişimi, eğitim kurumları arasında değişimi teşvik etmek, ortak bilimsel projeleri teşvik etmek, eğitimin her alanında yeni anlayışları ve düzenlemeleri teşvik etmek, eğitim alanında ortak politika konularının ön plana çıkarılmasını sağlamak, karşılıklı teknik bilgi ve becerilerden yararlanmak amacı ile işbirliğinin başlatılmasını istediklerini dile getirdi.

Bitola’nın Bursa ile kardeş şehir olduğunu, Tekirdağ ile de kardeş şehir olunabileceğini ifade eden konuk Rektör, ortak tarih ve kültür birikimi çerçevesinde kurulan dostlukların daha kalıcılığından söz etti.

NKÜ ile Makedonya St. KOÜ Arasında Protokol İmzalandı

Bitola’nın Türkçe adının Manastır olduğunu dile getiren konuk Rektör, Manastır’da askeri liseyi okuyan Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün adına bir anıt odası düzenlendiğini, Türkiye’den heyetlerin sürekli olarak ziyaretlerde bulunduklarını anlatarak Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ’yü de hem bu mekanı, hem de üniversiteyi görmeye davet etti.

Rektör Prof.Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ, en kısa zamanda Manastır şehrini ve üniversiteyi ziyaret edeceğini belirterek St. Kliment Ohridski Üniversitesi ile imzalanacak işbirliği protokolünün ilişkileri daha da geliştireceğine inandığını vurguladı.

İki üniversite arasında karşılıklı işbirliği protokolünün imzalanmasının ardından konuk Rektör ve Üniversitemiz Rektörü Prof.Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ, üniversitelere ait tanıtım materyallerinden verdiler.

NKÜ ile Makedonya St. KOÜ Arasında Protokol İmzalandı

Rektör Prof.Dr. Nizamettin ŞENKÖYLÜ, makamdaki ziyaretin ardından konuklara Merkez Laboratuvar inşaatını ve diğer yapılanmaları gösterdi.

NKU.EDU.TR