Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
MEB'den Hastane Sınıfı Kararı!
Yarıyıl Tatili Başlıyor!
Okullara Ücretsiz Yemek!
ÖSYM Takvimi Geri Çekildi!
ALES Tamamlandı!
Ara Tatil Bitti!
2022-KPSS Ön Lisans Sınav Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?
"Şehitlerimizin Evlatlarının Eğitim Masraflarını Karşılayacağız!"
Örnek LGS Soruları Yayımlandı!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

"Türkiye'de ilk kez başlıyor"

Geri dön
26/10/2021
'Türkiye'de ilk kez başlıyor'
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen TOBB Türkiye Eğitim Meclisi Toplantısı'na katıldı. Toplantıda Bakan Özer ile birlikte TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Türkiye Eğitim Meclisi Başkanı Yusuf Ekinci ve meclis üyeleri yer aldı. Toplantıda konuşan Bakan Özer, pandemi sürecinde öğrencilerdeki öğrenme kayıplarını telafi edecek mekanizmayı devreye soktuklarını belirterek, "Öncelikle 8'inci ve 12'nci sınıflarda yetiştirme kurslarını başlattık. Daha sonra 7'nci ve 11'inci sınıfları devreye soktuk. Bu çalışmalarımız devam edecek. 26 ve 27 Ekim'de ilk defa Türkiye'de 7'nci, 8'inci, 11'inci ve 12'nci sınıflarda Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri'nde öğrenme kayıplarını tespit etmeye yönelik bir kazanım değerlendirme uygulaması başlatıyoruz. Bu uygulamaya yaklaşık 4,5 milyon öğrencimiz katılacak. Yani öğrencilerimiz Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri'nde hangi durumdalar, bulundukları seviyeye göre hangi takviyeleri almaları gerekiyor, hangi destekleme mekanizmalarını devreye sokmak gerekiyor. Bunun ölçümlerini inşallah bu hafta içerisinde tamamlayacağız. 7'nci, 8'inci, 11'inci ve 12'nci sınıflardaki destekleme ve yetiştirme kurslarını, bu yaptığımız araştırmanın bulgularına göre yeniden şekillendireceğiz"

"Özellikle öğrencilerimizin bu 1,5 yıldaki öğrenme kayıplarını desteklemek için çok kapsamlı, 2'nci sınıftan 12'nci sınıfa kadar tüm derslerin içerikleriyle ilgili etkinlikler, fasiküller, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) ve Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) hazırlanmayla ilgili çok kapsamlı bir destekleme materyali ve yardımcı kaynak materyali ürettik ve her ayın ilk haftasında yayımladık, yılın sonuna kadar devam edecek. Öğrencilerimizi desteklemek, öğrenme kayıplarını telafi etmeleri için bu süreçteki adaptasyonlarına destek olmak amacıyla bakanlık olarak ilk defa çok önemli bir kaynak hazırlığına girdik. Kasım ayı itibarıyla da bu kaynakları artık basıp tüm sınıflara, tüm öğrencilerimize ücretsiz olarak ulaştıracağız. Yani bir an evvel öğrenme kayıplarını ortadan kaldırıyor, eğitimde fırsat eşitliğindeki oluşmuş olan problemleri hızla çözüp önümüze bakacağız çünkü Türkiye'mizin hakikaten çok ciddi iddiaları var. Bölgesinde ve dünyada lider olmayla ilgili ekonomik performansla ilgili hedefleri var. Bu hedeflerin gerçekleştirilmesindeki en kritik enstrümanlardan bir tanesi eğitim. Biz eğitimi ne kadar kaliteli yaparsak iddialarımızda o kadar güçlü oluruz." dedi.
İnceleme : 346