Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
Sanayi-Doktora Programı hakkında açıklama
Yıldız Teknik Üniversitesi Yaz Okulu Takvimi
ODTÜ Yurtlar Müdürlüğü'nden Yurt Öğrencilerine Duyuru
Cumhurbaşkanı Erdoğan KYK Yurt Ücreti Alınmayacağını Duyurdu
KYK Ücretleri Ne Olacak? KYK Bursları Yatacak mı?
Öğrencileri Sevindiren Haber
Umreden Dönenler KYK Yurtlarında Karantina'ya Alındı
Masa Tenisi Bölge Şampiyonası
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Destek
Öğrenciler ve Mezunlar "Kariyer Fuarında" Buluştu
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ulusal Kalite Büyük Ödülü SAÜ'nün Oldu

Geri dön
07/06/2010
Ulusal Kalite Büyük Ödülü SAÜ'nün Oldu
Sakarya Üniversitesi, Ülkemiz, Avrupa ve Dünya’da tanınan en prestijli ödüllerinden biri olan Ulusal Kalite Büyük Ödülü’ne layık görüldü. Kamu Sektörü-Eğitim Hizmetleri kategorisinde Ulusal Kalite Büyük Ödülü’ne layık görülen SAÜ'ye ödülü Cumhurbaşkanı Genel Sekreter Yardımcısı Nadir Alparslan tarafından verildi. 

Bu yıl Kamu Sektörü-Eğitim Hizmetleri Kategorisi’nde Ulusal Kalite Ödülü’ne aday olan ve 3-5 Mayıs tarihleri arasında Avrupa Kalite Vakfı’nın dünyaca tanınmış EFQM Mükemmellik Modeli çerçevesinde Ulusal Kalite Ödülü değerlendirme sürecinden geçen Sakarya Üniversitesi yapılan değerlendirmede sonucunda en yüksek puanı alarak “Ulusal Kalite Büyük Ödülü” ne layık görüldü.

İnceleme : 4067
Ulusal Kalite Büyük Ödülü SAÜ'nün Oldu
Ülkemiz ve dünya yükseköğretim sistemi için örnek oluşturacak bir ilke daha imza atan SAÜ'ye ödülü, Cumhurbaşkanlığının himayelerinde Ankara’da düzenlenen Ulusal Kalite Ödülü Kamu Kategorisi Ödül Töreni’nde verildi. Yoğun katılımın ve heyecanın dorukta olduğu ödül töreninde Üniversitemizin başarısı dakikalarca ayakta alkışlandı.  

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Durman Ulusal Kalite Büyük Ödülü’nü kazanmanın onur ve mutluluğunu yaşadıklarını belirterek şunları söyledi: “Stratejik Kalite Yönetim Sistemi kapsamında sunmuş olduğu tüm hizmetlerde mükemmellik merkezi olmayı ilke edinmiş olan Üniversitemiz, yükseköğretimde iç ve dış kalite uygulamaları ile ülkemizde örnek bir üniversite konumundadır. Avrupa ve Dünya’nın en prestijli kalite ödüllerinden biri olan EFQM Kalite Ödülleri, kurumların kalite yönetim düzeylerinin en önemli göstergelerinden birisi olup, kurumsal gelişime önemli katkı ve değer katmaktadır.”

Ulusal Kalite Büyük Ödülü SAÜ'nün Oldu

Kazanılan ödülün Sakarya Üniversitesi’nin mükemmellik yolculuğunda çok önemli bir aşama olduğunu belirten Rektör Durman  “Üniversitemiz EFQM Mükemmellik modeli çerçevesinde 2006 ve 2008 yıllarında dış değerlendirmeden geçerek sırasıyla 3* ve 4* seviyesinde “Mükemmellikte Yetkinlik” ödülüne layık görülmüştü. Kazanılan Ulusal Kalite Büyük Ödülü Üniversitemizi çok daha büyük başarılara taşıyacaktır. Bu süreçte başta çalışma arkadaşlarım, öğrencilerimiz ve tedarikçilerimiz olmak üzere tüm resmi-özel kurum ve kuruluşlar ile sivil toplum kuruluşları ve basın kuruluşlarımızın önemli katkıları olmuştur. Kendilerine Üniversitem adına teşekkürlerimi sunuyorum”

Ulusal Kalite Büyük Ödülü SAÜ'nün Oldu
SAKARYA.EDU.TR