Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
KYK Ücretleri Ne Olacak? KYK Bursları Yatacak mı?
Öğrencileri Sevindiren Haber
Umreden Dönenler KYK Yurtlarında Karantina'ya Alındı
Masa Tenisi Bölge Şampiyonası
Üniversite Öğrencilerinden Mehmetçiğe Destek
Öğrenciler ve Mezunlar "Kariyer Fuarında" Buluştu
Üniversite Öğrencilerine Girişimcilik Desteği
KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçlarına müjde geldi
KYK Borçlarında Son Durum
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı

29/11/2018
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Kapadokya Üniversitesi ve Kapadokya Turistik Otelcileri ve İşletmeciler Derneği (KAPTİD) ortaklaşa düzenlediği programda Göreme Açık Hava Müzesini temizledi.

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokyada üniversite öğrencileri yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği Göreme Açık Hava Müzesinin etrafında bulunan çöpleri temizledi. Üniversite öğrencileri tarafından yapılan temizlik çalışmalarında plastik boruların yanı sıra koltukların bile etrafa atılması dikkatlerden kaçmazken KAPTİD Başkanı Yakup Dinler ve üniversite öğrencileri çevreyi temiz tutalım mesajı verdi.

KAPTİD Başkanı Yakup Dinler burada yaptığı açıklamada Kapadokya Üniversitesi ve KAPTİD olarak bir temizlik kampanyası başlattık ve ilk adımı turistlerin en çok ziyaret ettiği Göreme Açık Hava Müzesinden başlatmış bulunuyoruz dedi. Dinler, “Kapadokya Üniversitesi ve Kapadokya Turistik Otelciler ve İşletmeciler Derneği olarak bir temizlik kampanyası başlattık İlk adımı Göreme Açık Hava Müzesinde atıyoruz çünkü burası Kapadokyanın kalbi ve turistlerin en çok ziyaret ettiği en önemli görülen yerimiz. Hem bir fark oluşturmak hem bugün bize emanet edilen bu kültürel mirası geleceğe aktarabilmek için daha temiz aktarabilmek için bir çalışma başlatıyoruz. Katılımlarından ötürü herkese teşekkür ederim. Temizlik sadece bölgemizin bir sorun değil Türkiyenin ve dünyanın genel sorunudur. Atıkları biz denize atıyoruz, çevreye atıyoruz ve sanki kaybolacak gibi atıyoruz. Çevre bunları kabul etmiyor. Bazı plastik atıkların binlerce yıl, on binlerce yıl çevrede kaldığını erimediğini biliyoruz. İnsanlar daha bilinçli olmalı. Çöplerini çöp kutusuna atmalı ve çevreyi temiz tutmalıyız.” dedi.

Kapadokya Üniversitesi öğrencileri ise açıklamalarında Türkiyenin önemli turizm bölgelerinden Kapadokya Bölgesini her yıl milyonlarca yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiğini, bunun için bölgemizi temiz tutmamız gerektiği mesajını verdiler.
İnceleme : 1320