Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
2021-2022 Yılı Üniversite Öğrencilerine Karşılıksız Burs Veren...
Cumhurbaşkanından eğitim alanına dair değerli açıklamalar!
Mahmut Özer'den "Herhangi bir sorun yok" açıklaması!
Okullarda PCR Testi Dönemi Başlıyor
YKS Ek Yerleştirme Sonuçları Açıklandı
Bakanlardan Yüz Yüze Eğitim Açıklamaları
Vali Kaldırım'dan Talimat
KYK Yurt Başvuru Sonuçları Açıklandı
KPSS Sonuçları Açıklandı!
Covid-19 Nedeniyle Kapanan Okul Yok!
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Üniversite Öğrencilerine Girişimcilik Desteği

Geri dön
28/02/2020
Üniversite Öğrencilerine Girişimcilik Desteği
Trakya Üniversitesi (TÜ) Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, KOSGEB ve TÜBİTAK gibi kuruluşların imkanlar sunduğu üniversitelerde buluş patlaması yaşanacağını söyledi.
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisinin desteğiyle Trakya Üniversitenin ev sahipliğinde organize edilen fuarın son gününde Balkan Kongre Merkezi, Türkan Sabancı Kültür Merkezi ve 75. Yıl Spor Kompleksi'nde 290 firma ve kurum stantlarını gezen öğrenciler, kariyer planlamaları için yetkililerden bilgi aldı.
Rektör Tabakoğlu, kongre merkezinde düzenlenen konferansta, fuara katılan üniversite öğrencilerinin firmalarla birebir iletişime geçtiğini söyledi.
Öğrencilerin her alada kendini geliştirecek adımlar atması gerektiğini belirten Tabakoğlu, "Artık lisedeki gibi oturup derste dinleyen, sınavdan fotokopilerle not alıp geçen öğrenciler istemiyoruz. Biz artık nereye gitmek istediğini hayal etmiş, kendine donanım ekleyerek ilerleyen öğrenciler istiyoruz." dedi.
Yabancı dil ve girişimcilik sertifikalarının iş hayatı açısından önemli olduğunu vurgulayan Tabakoğlu, şunları kaydetti:
Türkiye'deki üniversitelerde her türlü imkan var. Bizde yoksa sağlarız, yeter ki talep edin. Böyle olursa kişisel gelişimini sağlayan daha güçlü mezunlar olursunuz. Girişimcilik konusunda da oraya buraya başvurarak 'asgari ücretle çalışmak istiyorum' diyen öğrenci istemiyoruz. Biz kendi işini kurmak için gayret gösteren, 'kaç adam çalıştırabilirim' diyen öğrenciler istiyoruz. Bunun için orijinal fikirler lazım. Önce ilgilendiğiniz, araştırdığınız, eğitim aldığınız konuda bilginiz olacak."
Tabakoğlu, öğrencilerin üniversitede ilgi duyduğu alanda bilgi sahibi olması gerektiğini ifade ederek, "Fikriniz olduğu zaman KOSGEB, TÜBİTAK, üniversiteler var, her şey var. Yeter ki o yolları bulup, talep edin. Çok yakın bir gelecekte üniversitelerde buluş patlaması yaşanacak." diye konuştu.
 
TÜBİTAK DESTEKLERİ
TÜBİTAK Teşvikleri, genelde nakdi teşviklerdir. Nakdi teşviklerde firmaya teşvik tutarı kadar ödeme yapılır. Bu teşvikler TÜBİTAK’a geri ödemeli ya da hibe şeklinde olabilir. Nakdi olmayan teşviklere ise danışmanlık, bilgi transferlerini örnek gösterebiliriz. TÜBİTAK nakdi destekleri karşılayabilmek için devletten ya da yabancı teşvik kurumlarından fonlar temin eder.

TÜBİTAK destekleri 5 ayrı grupta toplanmıştır, bunlar;
Sanayi AR-GE Proje destekleri
Akademik AR-GE destekleri
Bilim ve Toplum Proje destekleri
AB Çerçeve Programları destekleri
İkili ve çoklu işbirlikler

KOSGEB DESTEKLERİ
KOSGEB teşvikleri kapsamında ağırlıklı olarak Küçük ve Orta Büyüklükteki (KOBİ) firmalar desteklenir. KOBİ projeleri seçilirken işletmelerin üretim, yönetim-organizasyon, pazarlama, dış ticaret, insan kaynakları, mali işler ve finans, bilgi yönetimi ve bunlarla ilişkili alanlarda sunacakları projeler hedeflenmektedir. Belli proje konuları ve giderleri desteklenir.

KOSGEB Teşvikleri aşağıdaki programlarda gruplanmıştır.
Tematik Proje Destek Programı
İşbirliği Güçbirliği Destek Programı
AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı
Genel Destek Programı
Girişimcilik Destek Programı
Gelişen İşletmeler Piyasası KOBİ Destek Programı
Kredi Faiz Desteği KOSGEB Teşvikleri proje giderlerinin bir kısmının ya da tamamının karşılanması, hibe ya da faiz desteği şeklinde olabilir. Teşvikler yukarıda belirtilen programlar için çok detaylı açıklanmış olup destek tutarları 500.000.-TL’ye kadar çıkmaktadır.
İnceleme : 748