Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş
Haber detay

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa Ana Sayfa \ 
Son Haberler Son Haberler
ÖSYM Başkanı Özvar'dan YKS Sonuçlarına İlişkin Açıklama!
YKS Yerleştirme Sonuçları Açıklandı!
1 Milyon Öğrenci, Yaz Okullarında Hem Eğleniyor Hem Öğreniyor!
DGS Sonuçları Açıklandı!
LGS İkinci Nakil Sonuçları Açıklandı!
Yeni KPSS Takvimi Açıklandı!
KPSS Önlisans Başvuruları Başladı!
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün Görevden Alındı
Cumhurbaşkanı 2022 KPSS Soruları İle İlgili İnceleme Başlattı!
2022 KPSS Lisans Soruları Çalındı mı?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

YKS Detayları

Geri dön
25/06/2021
YKS Detayları
Üniversite eğitimi almak isteyen adayların girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı 26 Haziran ve 27 Haziran 2021 tarihlerinde yapılacak. ÖSYM'nin sınava dair merak edilen sorulara dair açıklamaları şöyle:

YKS 2021 Ne Zaman Yapılacak
Yüz binlerce üniversite adayının gireceği sınav TYT, AYT ve YDT olmak üzere üç oturumda gerçekleşecek.

TYT 26 Haziran 2021 tarihinde 10:15’de gerçekleşecek ve adayların 120 soru için 135 dakika süreleri olacak.

AYT 27 Haziran 2021 tarihinde 10:15’de gerçekleşecek ve adayların 160 soru için 180 dakika süreleri olacak.

YDT 27 Haziran 2021 tarihinde 15:45’de gerçekleşecek ve adayların 80 soru için 120 dakika süreleri olacak.


YKS Sınav Giriş Belgeleri 
Üniversite sınavı kapsamında yayınlanacak olan giriş belgeleri, ÖSYM AİS üzerinden sınava günler öncesinde öğrencilerin erişimine açıldı. Öğrenciler sınava girerken ilgili belgeleri yanlarında bulundurmak zorunda. YKS sınav giriş belgesi bulunmayan öğrenciler sınava alınmayacak.Ayrıca sınav giriş belgelerinde öğrencilere ait fotoğraflar bulunmak zorunda. Sınav giriş belgelerinde adayların sınava girecekleri okul, salon ve sıra bilgisi yer almaktadır. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi (AİS) üzerinde T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile YKS sınav giriş yerlerine ulaşabilirler. Sınav öncesinde sınava girecekleri yerleri öğrencilerin görmesi sınav gününde sıkıntı yaşamaması açısından çok önem taşıyor.
 
ÖSYM YKS Sonuçlarının 4 Ağustos tarihinde açıklanacağını belirtti.

YKS'de Covid-19 Önlemleri
Adaylar sınav salonlarına geçtikten sonra sınav süresince maskelerini çıkarabilecek. Ancak sınav görevlileri maskelerini çıkartmayacak. Öğrencilerini sınav çıkışında beklemek isteyen aileler ise sosyal mesafeye uymak zorunda.

YKS Soruları ve Cevapları
ÖSYM, YKS 2021 gerçekleştikten sonra ÖSYM AİS ve ÖSYM resmi web sitelerinde yayınlayacak. AİS sayfasında tüm sorular belirli süre içinde gösterilirken, ÖSYM'nin web sitesinde soruların yüzde 10'u gösterilecek.

YKS Günü Yasak Durumu
İçişleri Bakanlığı, genelge ile kısıtlama konusuna açıklık getirdi:
Sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi ve/veya yakınlarının, YKS sınavına katılmak/görev almak üzere özel araçlarıyla yapacakları şehirlerarası seyahatleri için seyahat izin belgesi aranmayacak ve yapılacak denetimlerde belirtilen kişilerin görev belgesi veya aday giriş belgesini ibraz etmeleri yeterli olacak.

Tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak olan 27 Haziran 2021 Pazar günü, sınav görevlileri ve sınava girecek adaylar ile beraberindeki refakatçi ve/veya yakınları 05.00-19.00 saatleri arasında durumlarını belgelendirmek (görevli ya da aday giriş belgesi) kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulacak.

27 Haziran 2021 Pazar günü kırtasiyeler ve fotoğrafçılar (kimlik kartı için gerekli olan fotoğrafın temini amacıyla),07.00-18.00 saatleri arasında açık olabileceklerdir. Bu yerlerde çalışanlar da belirtilen zaman dilimi içerisinde sokağa çıkma kısıtlamasından muaf sayılacak.
 
 
 
Detaylı bilgi için http://osym.gov.tr sitesinden 2021-YKS Kılavuzu okunmalıdır. Sorularınız için 444 ÖSYM (6796) Çağrı Merkezi ile iletişime geçilmelidir.İnceleme : 591