Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz yurtla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
KYK yurtlarında kalan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KYK borçlarına müjde geldi
KYK Borçlarında Son Durum
VGM lisans burs sonuçları ne zaman açıklanır?
KYK Borcu Olanlar Dikkat! Bakan Berat Albayrak'tan Açıklama...
İlk Defa KYK Burs/Kredi Ödemesi Alacak Öğrencilerin Dikkatine!
KYK Kredi/Bursları Ne zaman Yatacak?
Başkan Erdoğan'dan Öğrencilere Müjdeli Haber
2019 KYK Burs/Kredi Başvuruları Başladı
2019 Kredi ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

YKS'ye girecekler dikkat: Sınava sayılı gün kala neler yapmalı?

25/06/2018
YKS'ye girecekler dikkat: Sınava sayılı gün kala neler yapmalı?

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) sayılı günler kaldı. Sınav yaklaştıkça öğrencilerin de heyecanı tırmanıyor. Peki bu son günlerde öğrenciler nelere dikkat etmeli?

 

Sınava sayılı gün kala neler yapmalı?


Yüzbinlerce gencin kaderini belirleyecek sınava sayılı günler kaldı. Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı yani YKS, 30 Haziran ve 1 Temmuz tarihlerinde yapılacak. Öğrenciler heyecanlı. Peki, sınav adım adım yaklaşırken dikkat edilmesi gereken noktalar neler? Adaylar son bir haftayı nasıl değerlendirmeli?


Öğrenciler kaygıdan uzak durmalı


Uzmanlara göre öğrenciler son bir haftayı verimli geçirmek için 3 adımı izlemeli. İlk olarak özet çalışma ve tekrar yapılacak konuların belirlenmesi gerekiyor. Ve her gün bir deneme çözülmeli. Hatta gerçek sınavın provası olması bakımından denemeler gerçek sınav saatlerinde çözülmeli. Ve en önemlisi öğrenciler ÖSYM'nin sitesinde yayınladığı geçmiş yılların sorularına ve bu yıl ilk kez uygulanacak YKS örnek sorularına mutlaka göz atmalı.


Ayrıca öğrenciler beslenme ve uyku düzeninde değişiklik yapmamaya özen göstermeli. Azalan sürenin yarattığı baskı ve gereksiz panik havasını yaşamamak için planlı ve dengeli olmak koşuluyla sosyal etkinliklere, aile ve arkadaşlarına zaman ayırmalı.


Sınava 1-2 gün kala kitaplar kapatılmalı


Peki öğrenciler ders çalışmayı ne zaman bırakmalı? Uzmanlara göre öğrenciler buna kendisi karar vermeli. Ancak genel görüş, sınava 1 ya da 2 gün kala çalışmaların bırakılması gerektiği.

 

Sınava girilecek yere önceden gidilmeli


Ve son bir uyarı... Sınav yerini önceden gidip görmek, ulaşım planı oluşturmak, sınava girişte istenilen belgeleri eksiksiz tamamlamak ve sınav günü için rahat kıyafetler hazırlamak da telafisi zor olacak sürprizlerin önüne geçmek için önemli. 

Başarılar Dileriz...

İnceleme : 352