Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
2019 Yaz Aylarında Açık Kalacak Yurtlar
"Gönül Bağı" ile umut oluyorlar
Bakan: KYK Yurdu rekor sürede tamamlandı
Federasyonlar, artık yurtlardan yararlanacak.
180 üniversite kampüsüne "posta kahvesi" açılıyor
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Niğde Üniversitesi'nden Bir İlk Daha

07/06/2010
Niğde Üniversitesi'nden Bir İlk Daha

Niğde Üniversitesi hız kesmiyor. Üniversite bir günde Bosna Hersek ve Sırbistan’dan dört üniversite ile akademik işbirliği protokolüne imza attı. Rektör GÖRÜR, “saygın bir dünya üniversitesi olma yolunda sahip olduğumuz tüm imkânları en doğru şekilde kullanacağız” dedi.

Niğde Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen protokol törenine Mostar Cemal Biyediç Üniversitesi Rektörü Fuat Çatoviç, Bosna Hersek Tuzla Üniversitesi Rektörü Dzemo Tufekcic ve Temmuz ayından sonra Tuzla Üniversitesi’nin yeni rektörü olacak Enver Halilovic, Novi Pazar Enternasyonal Üniversitesi’nden Prof. Dr. Emruş Azizovic ve Pavoş Karadağ’dan Prof. Dr. Beşir Şatoviç ile Kosova Boşnaklarından Prof. Dr. Rasim Rama katıldı.

İnceleme : 2715
Niğde Üniversitesi'nden Bir İlk Daha

Törende ilk olarak Niğde Üniversitesinin İngilizce tanıtım filmi gösterildi. Daha sonra Sakarya Üniversitesi Öğretim Elemanı Ergin Jable Türkiye ile Balkanlar arasındaki ilişkiyi anlatan bir sunum yaptı.

Konuk Üniversitelerin temsilcileri de kısa birer konuşma yaparak Türkiye’de bulunmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Niğde Üniversitesi’nde çok iyi karşılandıklarını belirten Rektörler ve üniversite temsilcileri imzalanacak protokol ile kültürler arası bir köprü kurulacağını belirttiler.

İmza töreninden önce yaptığı konuşmada imzalanacak olan protokollerin ülkeler arasındaki işbirliğine yeni bir boyut kazandıracağını söyleyen Rektör Prof. Dr. Adnan GÖRÜR, protokol ile akademisyen değişiminin yanı sıra araştırmalar için uluslararası işbirliği de yapılacağını ve ortak araştırma faaliyetleri, araştırma kaynaklarının paylaşımı, ortak bilimsel etkinlikler düzenlenmesi ve kültürel ilişkilerin geliştirilmesine olanak sağlanacağını ifade etti.

Niğde Üniversitesi'nden Bir İlk Daha

Görür, tarihsel ve kültürel köklerimizin bulunduğu bu coğrafyada yer alan üniversitelerle akademik işbirliğine çok önem verdiklerini de vurguladı.

Karşılıklı kültürel ilişkilerden akademik projelere kadar üniversitelerin birbirlerini birçok alanda desteklemelerini içeren protokol ile üniversiteler yüksek lisans ve doktora yapmak isteyen mezun öğrencilerine de yardımcı olabilecek, lisans eğitimi sırasında ara sınıftan geçiş yapmak isteyen öğrencilere diğer üniversitenin yönetmeliklerinin uygunluğu çerçevesinde imkân sağlanacak.

Konuk Üniversitelerin Rektör ve öğretim üyelerine plaket ve hediyelerin verildiği törenin sonunda konuklar kendileri için hazırlanan kokteyle geçtiler.

Niğde Üniversitesi'nden Bir İlk Daha

Törenin ardından gerçekleştirilen fakülte ziyaretleri esnasında hayranlıklarını gizlemeyen Rektörler ve öğretim üyeleri Niğde Üniversitesi ile işbirliği yapacak olmaktan duydukları memnuniyeti tekrar tekrar dile getirdiler.

Rektör Prof. Dr. Adnan GÖRÜR Niğde Üniversitesi olarak, kültürler arasında köprü kurulması ve akademik işbirliklerini geliştirmek ve güçlendirmek amacıyla dünyanın dört bir yanındaki saygın üniversitelerle akademik işbirlikleri yapmaya devam edeceklerini belirtti.

NİGDE.EDU.TR