Özel kız öğrenci yurtları, erkek öğrenci yurtları, apartlar ve pansiyonlara kolayca ulaşabilirsiniz.

Yurtarama.com Facebook İletişim Yurtarama.com Twitter İletişim Yurtarama.com İnstagram İletişim YurtArama.com Youtube videosu
Yurtarama.com Kullanıcı Paneli
Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Haber detay” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Son Haberler
2019 Yaz Aylarında Açık Kalacak Yurtlar
"Gönül Bağı" ile umut oluyorlar
Bakan: KYK Yurdu rekor sürede tamamlandı
Federasyonlar, artık yurtlardan yararlanacak.
180 üniversite kampüsüne "posta kahvesi" açılıyor
Öğrenciler 400 kilo hamsiyi 2 saatte bitirdi
Üniversite öğrencileri Kapadokyada çevre temizliği yaptı
Üniversite öğrencisinden takdir edilecek davranış
Üniversite öğrencileri yaz aylarında para kazanabilecek
Trakya Üniversitesi Bulgaristan Şumen Üniversitesinde sergi açtı
Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bana Saldıranlara Kin Ve Nefret Beslemiyorum, İnsana Saygım Var

07/06/2010
Bana Saldıranlara Kin Ve Nefret Beslemiyorum, İnsana Saygım Var

Tunceli Üniversitesi'nde Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, kampüste yapılan 1. Bahar Şenliği'nde saldırıya uğradı. Rektör, öğrenci olmayan kişiler tarafından hedef gösterilerek, aracına bindiği anda arkadan saldırıldığını belirtti. Boztuğ, "Herhangi bir kin ve nefretim yoktur. Bu davranışı sevgisiz bir ortamda büyüdükleri için sergilediler." dedi.

Tunceli Üniversitesi'nde önceki akşam provokatif bir olay yaşandı. Rektör Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, kampüsteki 1. Bahar Şenliği etkinliği sırasında öğrencilerle üniversite yönetimi arasındaki gerginliği önlemek isterken saldırıya uğradı. Önceki gün akşam saatlerindeki olaylar üzerine Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma, valilik ise idarî inceleme başlattı. Valiliğin incelemesinin, olaylara karıştığı iddia edilen idarî personelle ilgili olduğu öğrenildi.

Gerginlik üzerine yazılı bir açıklama yapan Rektör Boztuğ, 1. Bahar Şenlikleri kapsamındaki faaliyetler sırasında önceki akşam saat 19.00 sularında, üniversite öğrencilerinin bazı güvenlik güçlerinin kampüs alanına girerek silah çektikleri iddiasıyla oturma eylemi başlattıklarını belirtti. Prof. Boztuğ, "Söz konusu iddiaların anlaşılması, öğrenilmesi ve yetkililer nezdinde gerekli girişimlerin yapılması maksadıyla öğrencilerle yapılmak istenen görüşme ve konuşmalar sırasında, bazı öğrencilerin ve öğrenci olmayan az sayıdaki insanların maksadını aşan beyan ve istekleri sonucunda, öğrencilerle yapılan görüşme kesilerek kampüs alanı terk edilmiştir. Kampüs alanından ayrılmam sırasında bazı öğrencilerle yine öğrenci olmayan bazı kişiler tarafından 'sadece rektör, sadece rektör' denilerek, şahsım hedef gösterilmiş ve araca binmem sırasında arkadan saldırılmıştır." dedi.

Prof. Dr. Boztuğ, yazılı açıklamasının devamında, akademik ve idari personelin yanı sıra hizmet alımı yoluyla üniversitede görev yapan en kıdemlisinden en kıdemsizine kadar tüm personelin, büyük bir özveri, anlayış, metanet ve sabırla davranarak olayların sükunet içerisinde sonlandırılmasına katkı sağladığını vurguladı.

Rektör Prof. Durmuş Boztuğ, şöyle devam etti: "Öğrencilerin oturma eylemlerinin sükunet içerisinde son bulması için son derece anlayışlı ve hassas davranılmış, güvenlik güçlerimiz gerekli hassasiyeti göstermiştir. Olayların bu noktaya gelmesinde rolü olan az sayıdaki öğrenci ile öğrenci olmayan kişilere karşı ise bana saldırı düzenlemelerine rağmen, herhangi bir kin ve nefretim yoktur. Aksine sevgisiz bir ortamda büyümelerinden dolayı bu tür davranışları sergilediklerinin bilincinde olduğumdan, evrensel insanî değerlere ulaşabilmeleri için kendilerine yardımcı olacağımı ifade etmek isterim. Her ne olursa olsun, Tunceli Üniversitesi'nin çağdaş bilimin ışığında, insana olan sevgi ve saygının evrenselliği anlayışından ödün vermeden gelişimine devam edeceğim."

Tunceli Üniversitesi tarafından düzenlenen 1. Bahar Şenlikleri'nin son gününde kampüs alanına Özel Harekât timlerinin girdiğini ve havaya ateş açarak bir öğrencinin başına silah dayadığını ileri süren öğrenciler, kampüste oturma eylemi gerçekleştirdi. Üniversiteye giderek öğrencilerle konuşmak isteyen Prof. Dr. Durmuş Boztuğ, MOBESE kamerasındaki görüntülerin şenlik sebebiyle kurulan sinevizyondan bütün öğrencilere izletilmesi taleplerini kabul etti.

Boztuğ'un görüntüleri izlemesinden sonra açıklama yapmadan ayrılmasına öğrenciler 'yuh' çekerek ve aracına saldırarak tepki verdi. Çıkan arbedede, rektöre saldıran gruba tepki gösteren öğretim görevlilerinden Kürşat Arslan öğrencilerin yumruklu saldırısına uğradı.

TUNCELİ.EDU.TR

İnceleme : 2374