Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Afyon Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Afyon Sağlık Yüksekokulu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Afyon Sağlık Yüksekokulu

Afyon Sağlık Yüksekokulu, 1999-2000 Eğitim-Öğretim Yılı'nda lisans düzeyinde eğitimine başlamıştır. Hemşirelik bölümünün bulunduğu yüksekokula her yıl sayısal puanla 60 öğrenci alınmaktadır.

Hemşirelik; birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, yükseltme, sürdürme ve hastalık anında gereksinim duyulan en iyi bakımı vermeye yönelik; zihinsel ve teknik becerilerin birlikte kullanılmasının zorunlu olduğu bir sağlık disiplinidir.

Yüksekokuldan mezun olan hemşirelerin profesyonel rollerini ortaya koyabilmeleri için, yetenekli, bilimsel ve teknolojik donanıma sahip, becerikli bireyler olarak yetiştirilmeleri öngörülmekte; bunun yanı sıra ulusal ve evrensel değerleri özümseyip sentez yapabilen, özgür düşünebilen, kendine güvenen, sorgulayan, araştıran, inisiyatif kullanma yeteneğine sahip ve ülke sorunlarına duyarlı gençlerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

Kaynak: www.aku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl