Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Afyon Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu ” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Afyon Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

Afyon Kocatepe Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu

T.C. Afyon Kocatepe Üniversitesi bünyesinde lisans düzeyinde eğitim ve öğretim faaliyetini sürdüren yüksekokullardan birisi olan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu, 11/11/2005 tarihinde Bakanlar Kurulu kararı ile “Konaklama İşletmeciliği”, “Seyahat İşletmeciliği”, “Yiyecek İçecek İşletmeciliği” ve “Turist Rehberliği” bölümleri açılarak kurulmuştur. Daha sonraki yıllarda "Konaklama işletmeciliği İkinci Öğretim" ve "Seyahat İşletmeciliği İkinci Öğretim" bölümleride açılmıştır.

Yüksekokul, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin Ahmet Necdet Sezer Kampüsü içerisinde, 5. eğitim binasında eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 Eğitim ve öğretim süresi bir yıl hazırlık olmak üzere beş yıl olan yüksekokul 2007-2008 eğitim ve öğretim yılında “Konaklama İşletmeciliği” bölümüne öğrenci alarak eğitim faaliyetine başlamıştır. Bugün itibari ile yüksekokul bünyesinde dört bölüm olup, söz konusu bu bölümlerin 2’sine öğrenci kabul edilmektedir. İlgili bölümlere ilişkin (öğrenci sayısı, puan türü, kontenjan vb.) bilgileri içeren tablo aşağıda sunulmuştur.

Kaynak: www.aku.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl