Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı Yüksekokulu

Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı konumunda bulunan ve hızla metropolleşen uluslararası kongreleri, festivalleri, kültürel varlıkları ve yoğunlaşan turizm potansiyeli ile Antalya’nın ve üniversitemizin vitrini vazifesi gören konservatuvarımız 2 Eylül 1999 tarihinde kurulmuş olup; 2002-2003 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Yaylı Çalgılar, Üflemeli Çalgılar, Piyano ve Bale Anasanat Dallarında Hazırlayıcı Birimine (Lise) öğrenci alarak, üniversite yerleşkesi içinde faaliyete geçmiştir.

Konservatuvar; 2009-2010 Eğitim-Öğretim yılından itibaren yeni açılan Geleneksel Türk Müziği Bölümü, Türk Sanat Müziği, Türk Halk Müziği Anasanat Dalı, Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Anasanat Dalı, Şan Anasanat Dalı ve Müzik Bölümü Gitar Anasanat Dallarının açılmasıyla, 121 olan öğrenci sayımız 247’ye ulaşmış ve Eğitim-Öğretim yelpazesi büyüyerek genişlemiştir.

Konservatuvarımız hem mekansal, hem kurumsal hem de eğitim sistemi ile  kaliteli sanatçılar yetiştirmek için kapılarını tüm Akdeniz bölgesine açmıştır.

Kaynak:
www.akdeniz.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl