Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Amasya Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Amasya Meslek Yüksekokulu

Amasya Üniversitesi Amasya Meslek Yüksekokulu

1975-1976 Eğitim-Öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olarak Ticaret Lisesi binasında Eğitim-Öğretime başlamış, 1982 yılında 2547 sayılı Kanunla Yüksek Öğretim Kurumlar arasına alınarak, Ondokuz Mayıs Üniversitesine bağlanmıştır. Öğrenim süresi iki yıl olup, Ön Lisans düzeyinde eğitim öğretim yapmaktadır. Yüksekokul, 1992-1993 Eğitim-Öğretim yılı başına kadar Eğitim Fakültesi ile aynı binada eğitim öğretimini sürdürmüş, bu tarihten itibaren kendi bağımsız binalarına taşınmıştır. Halen 84.000 metrekarelik alan üzerine kurulmuş, kapalı alanı 8000 metrekare olan ve iki binadan oluşan kampüste eğitim öğretimini sürdürmektedir.

Yüksekokulda; Teknik Programlar ve İktisadi ve İdari Programlar bölümü olmak üzere iki bölüm bulunmakta olup, Teknik Programlar Bölümünden mezun olanlara Tekniker, İktisadi ve İdari Programlar Bölümünden mezun olanlara Meslek Elemanı ünvanı verilmektedir.

Sayıları 400’ü geçen Meslek Yüksekokulları arasında YÖK/Dünya Bankası Endüstriyel Eğitim Projesi kapsamına alınan 30 Meslek Yüksekokulundan birisi olan Amasya Meslek Yüksekokulu, proje tarafından sağlanan yaklaşık 5 milyon dolarlık makine ve techizatla desteklenmiş, uygulamaya yönelik atölye ve laboratuarlar sayı ve donanımı bakımından iyi duruma getirilmiştir. Bu sayede eğitim öğretim açısından dünya standartlarına ulaşma gayreti içerisine girilmiştir.

Kaynak: www.amasya.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl