Yurtarama.com ile iletişime geçin

Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı

Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, Anadolu’da çağdaş anlamda, çoksesli klasik batı müziği eğitimi ile sahne sanatları eğitimi verecek donanımlı bir Devlet Konservatuvarı kurma düşüncesiyle doğmuştur. Devlet Konservatuvarı, kısa sürede bünyesinden bir üniversite tiyatrosu, bir Senfoni Orkestrası, öğretim elemanlarından oluşan Yaylı Çalgılar Oda Orkestrası yaratılmıştır.

Devlet Konservatuvarı Müzik Bölümü; Cumhuriyet’in temel ilkeleri doğrultusunda çok sesli müzik eğitimini kazandırmayı, sanatçı yetiştirmeyi, klasik müzik eğitimini yaygınlaştırmayı ve ülkemizde müzik bilimleri alanındaki araştırmalara katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Sahne Sanatları Bölümü; çağdaş yöntemlerle donanmış oyuncu, sanatçı gençler yetiştirmeyi, Türkiye ve dünyada tiyatro alanında bilimsel araştırmalara katkıda bulunmayı temel amaçları arasında görmektedir. Tüm sanat dallarına ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alınmaktadır.

Nefesli ve Vurma Çalgılar Sanat Dalı, Piyano Sanat Dalı, Arp Sanat Dalı, Gitar Sanat Dalı, Yaylı Çalgılar Ana Sanat Dalı, Yaylı Çalgılar Yapımı Ana Sanat Dalı, Tiyatro Anasanat Dalı, Opera Anasanat Dalı Mesleki hazırlık eğitimi vardır.

Kaynak: www.anadolu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl