Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu

Anadolu Üniversitesi Sivil Havacılık Yüksekokulu

Sivil Havacılık Yüksekokulu, Türk sivil havacılık sektörünün gelişim hızına paralel olarak artan uluslararası sivil havacılık standartlarına uygun yetiştirilmiş, nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak üzere kurulmuştur.

Yüksekokulda, bir yıl İngilizce hazırlıktan sonra dört yıllık eğitim uygulanmaktadır. Sivil Havacılık Yüksekokulu, kuruluşundan bu yana tüm faaliyetlerini, içinde 2.600 metre uzunluğunda uluslararası standartlarda ışıklandırılmış bir pisti de bulunduran Anadolu Havaalanında gerçekleştirmektedir. Öğrencilerine lisans eğitimi veren Sivil Havacılık Yüksekokulunda, isteyen kurumlar ya da kişiler için de helikopter ve uçak kullanımına yönelik özel eğitim programları uygulanmaktadır.

Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Uçak Gövde-Motor Bakım, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Pilotaj (Ön kayıt- Özel yetenek), Hava Trafik Kontrol (Ön kayıt- Özel yetenek) Zorunlu İngilizce hazırlık programı vardır.

Kaynak: www.anadolu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl