Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Antalya Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Antalya Sağlık Yüksekokulu

Akdeniz Üniversitesi Antalya Sağlık Yüksekokulu

Yüksekokul'da, 10.10.1996 tarih ve 96/8655 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile kurulmuş, 1997 yılında eğitim-öğretime başlamıştır. İlk mezunlarını 2001 yılında vermiştir. Yüksekokulumuzda varolan Hemşirelik ve Ebelik Bölümlerine, 12.11.2009 tarihinde Beslenme ve Diyetetik Bölümü, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Sağlık Yönetimi Bölümü eklenerek toplam bölüm sayısı beşe yükselmiştir.

Yüksekokulu'nda dört alanda (Ruh Sağlığı ve Psikiyatri Hemşireliği, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği, İç Hastalıkları Hemşireliği ile Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği)  yüksek lisans eğitimi verilmektedir.  Ayrıca 2009 yılında Psikiyatri Hemşireliği ile Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği alanlarında doktora programları açılmıştır.

Yüksekokulu, 1997 yılından itibaren, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Hizmet Birimi, Sağlık Bakanlığı, Hacettepe Üniversitesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı, Sağlık Yüksekokulları, Hemşirelik Yüksekokulları, Özel Sağlık Kurumları, Dünya Bankası, Gündem 21 Kent Konseyi, Akdeniz Üniversitesi Sosyal Hizmetler Araştırma ve Uygulama Merkez Müdürlüğü ile ortak toplam 8 proje gerçekleştirmiştir.

Kaynak: www.akdeniz.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl