Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Aşkale Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Aşkale Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Aşkale Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Aşkale Meslek Yüksekokulu Yüksek Öğretim Kanununun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 21.10.1993 tarihli toplantısında alınan kararla kurulması öngörülmüştür.
Yüksekokul 1994-1995 Eğitim Öğretim yılında önlisans düzeyinde eğitim amacıyla hizmete açılmıştır.

Yüksekokulda Teknik Programlar ile İktisadi ve İdari Programlar Bölümleri olmak üzere iki ana bölüm bulunmaktadır. Teknik Programlar Bölümünde; Doğalgaz Isıtma ve Sıhhi Tesisat Teknolojisi Programı ile Elektrik Programı. İktisadi ve İdari Programlar Bölümünde ise Muhasebe ile Büro Yönetimi ve Sekreterlik Programı olmak üzere dört program bulunmaktadır.

Yüksekokulun kuruluş amacı, uygulamaya yönelik eğitim ve öğretim yaparak ülkemizin gelişen ve değişen Teknik, Ekonomik, Kültürel ve Sosyal hayatında görev alacak tekniker ve mesleki statüde eleman yetiştirmektir. Yüksekokul ile ilgili konularda çalışanların ve öğrencilerin yönetime katılımını teşvik etmeyi, öğrencilere yaşamları boyunca öğrenme ve lider olma özelliklerini kazandıracak bir eğitim vermeyi amaç edinmiştir.

Yüksekokul 2500 m2 kapalı alanda 7 derslik ve 4 atölye ile eğitim - öğretimini sürdürmektedir.

Kaynak: www.beta.atauni.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl