Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı olarak 21.11.1988 gün ve 2880 sayılı kanunun 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuş olan Yüksekokul, 1991-1992 eğitim-öğretim yılında "Anestezi", "Tıbbi Görüntüleme Teknikleri", "Tıbbi Laboratuar Teknikleri" ve "Hemşirelik" programları ile eğitime başlamıştır.
 
Hemşirelik ön lisans programlarının ülke genelinde lisans eğitimine dönüştürülmesi sonucu 1996–1997 eğitim-öğretim yılında "Hemşirelik" programı kapatılmıştır.

1997-1998 eğitim-öğretim yılında "Paramedik" ile "Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik" programları, 2007-2008 eğitim yılında "Diyaliz" programı, 2009-2010 eğitim yılında  "Tıbbi Laboratuar Teknikleri (İÖ)" ve "Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik (İÖ)" programları açılarak program sayısı sekize; Yükseköğretim Kurulunun 10.09.2009 tarihli kararı ile de Yüksekokulda “Yaşlı Bakımı” programı açılarak Yüksekokulda program sayısı dokuza çıkarılmıştır.

Kaynak: www.beta.atauni.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl