Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Atça Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Atça Meslek Yüksekokulu

Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu Aydın Ilinin 35 km doğusunda 7660 nüfuslu ve ekonomisi tarıma dayalı Atça Beldesinde bulunmaktadır. Nazilli ilçesine 12 km ve Sultanhisar ilçesine 5 km
mesafede bulunan Meslek Yüksekokuluna ulaşım Aydin-Nazilli ve Atça-Nazilli hatlarında çalışan minibüslerle ve düzenli seferleri bulunan tren ile sağlanmaktadır.

Atça Beldesi; Ege Bölgesinin Aydın ili Sultanhisar ilçesine bağlı, Aydın Denizli Karayolu üzerinde, kuzey ve batıda Sultanhisar, güneyde Yenipazar, doğuda İsabeyli ile sınır komşusudur. Atça’ya bağlı 5 adet köye ait 6721 hektar arazi ile birlikte toplam 11610 hektar arazisi ile tarımın ve hayvancılığın önemli yer tuttuğu bir beldedir.

Belde kuzeyde dağlık bir arazi ile çevrili olup incir, üzüm, zeytin, elma, kestane, ceviz, vb. meyve tarımı ve bunun yanında fasulye, barbunya, vb. tarım üretimi yapılmaktadır.

Güneyde Büyük Menderes Ovası ile kaplı olup, seracılık ve narenciye üretimi önemli bir yer tutmakta ve çilek, karpuz, şeftali, narenciye, mısır, karnabahar, pamuk, sebze, vb. ürünler yetiştirilmektedir. Beldede bunun yanında hayvancılık da gelişmiş durumda ve modern çiftlikler yer almaktadır. Atça’da doğal kaynak suyunun işlendiği bir adet su fabrikası da yer almaktadır. Beldede sinema ve tiyatro salonu ve konferans salonu olan Kültür Merkezi mevcuttur.

Kaynak: www.adu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl