Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Adanan Menderes Üniversitesi Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, Yükseköğretim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı arasında 1992 yılında imzalanan protokol ile kurulmuştur.

1993-1994 Eğtim-Öğretim yılında 30 kız öğrenci ile ön lisans eğitimine başlayan Meslek Yüksekokul ilk mezunlarını ebelik programından "sağlık teknikeri" olarak vermiştir.

Ebelik programının Sağlık Yüksekokullarının lisans düzeyine çıkarılmasın dan sonra Meslek Yüksekokulunda eğitim -öğretim 1997-1998 eğitim - öğretim yılında "Tıbbi Laboratuvar Önlisans Programı"nın açılmasıyla sürdürülmüştür. Meslek Yüksekokulu 2000-2001 Eğitim-Öğretim yılında “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı"  2006-2007 Eğitim-Öğretim yılında da "Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Önlisans Programı" ve "Çevre Önlisans Programı" açılmıştır.ksekokulumuzda halen 2 yıllık (4 yarıyıllık) "Tıbbi Laboratuvar Önlisans Programı", “Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Önlisans Programı", "Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği Önlisans Programı" ve "Çevre Önlisans Programı" eğitimleri sürdürülmektedir.

Kaynak:
www.adu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl