Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Ayvacık Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Ayvacık Meslek Yüksekokulu

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Ayvacık Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulun öğretim dili Türkçe’dir. Eğitim-Öğretim süresi, 4 yarıyıldan oluşmaktadır. Eğitim-Öğretim Programını başarı ile tamamlayan öğrencilere “Önlisans Diploması” verilir.

Yüksekokulda Halıcılık ve Desinatörlüğü, İşletme ve Turizm ve Otel İşletmeciliği Programlarının örgün öğretimleri ile İşletme ve Halıcılık ve Desinatörlüğü programlarının ikinci öğretimleri mevcuttur.

2010 - 2011 Eğitim-Öğretim döneminde Turizm ve Otel İşletmeciliği Programının ikinci öğretimi açılması planlanmaktadır. Ayvacık Meslek Yüksekokulu Halıcılık ve Desinatörlüğü Programı, 1994 yılından beri nitelikli öğretim elemanları, mevcut laboratuar ve atölyeleri ile halıcılık ve tekstil gereksinim duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır.

İşletme Programı, 2005-2006 Eğitim-Öğretim Yılında Yüksekokul programlarına katılmış olup, işletmelerin ihtiyaç duydukları yeterli bilgilerle donatılmış insan ihtiyacını karşılamaya çalışmaktadır. 2007-2008 Eğitim-Öğretim Yılında Yüksekokul, yükselen bir değer olarak turizm sektöründe ihtiyaç duyulan kalifiye eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla Turizm ve Otel İşletmeciliği ile hızla artan işletmelerin ara eleman ihtiyacını gidermek üzere İşletme(İ.Ö.), Halıcılık ve Desinatörülüğü (İ.Ö.) ve Bankacılık ve Sigortacılık Programlarını da faaliyete geçirerek, eğitim-öğretimine toplam beş program ile devam etmektedir.

Ayvacık Meslek Yüksekokulu bünyesinde öğrencilerin uygulama yapmalarına olanak sağlayan çeşitli laboratuar (Boya Kimya Laboratuarı, Bilgisayar Laboratuarı gibi) ve Turizm ve Otel İşletmeciliği programı için servis ve uygulama mutfağı bulunmaktadır. Ayrıca öğrencilerin ders ve araştırmalarında kaynak gereksinimini karşılayabilen Yüksekokul Kütüphanesi mevcuttur.

Kaynak: www.comu.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl