Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bandırma Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bandırma Sağlık Yüksekokulu

Balıkesir Üniversitesi Bandırma Sağlık Yüksekokulu

1994 yılında Sağlık Bakanlığı tarafından tamir ve restorasyonu tamamlandıktan sonra Bandırma Anadolu Sağlık Meslek Lisesi binası olarak kullanılmaya başlamıştır.

1996 yılında Sağlık Bakanlığı ile YÖK arasındaki protokol ile Balıkesir Üniversitesi Bandırma Sağlık Yüksekokulu’na devredilmiştir. 1998 yılında Hemşirelik bölümüyle lisans düzeyinde eğitim ve öğretime başlayan Yüksekokul, ilk mezunlarını 2002 yılında vermiştir.

Yüksekokulunda eğitim-öğretim programında yer alan meslek derslerinin uygulaması, okulda mevcut teknik dershane ile Bandırma’da bulunan sağlık kurumlarında (Devlet Hastanesi, SSK Hastanesi, Sağlık Ocakları, Ana-Çocuk Sağlığı Merkezi, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu ve Huzurevi), yaz uygulamaları ise üniversite hastanelerinde yapılmaktadır.

Yüksekokulunda sağlık kurumları, ilköğretim ve ortaöğretim okulları ile işbirliği içinde çalışmakta ve hizmetiçi eğitim, seminer ve konferans programları düzenlenmektedir.

Kaynak: www.balikesir.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl