Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bartın Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bartın Üniversitesi

Bartın Üniversitesi

Bartın Üniversitesi

Bartın Üniversitesi 22 Mayıs 2008 tarih ve 5765 sayılı kanun ile kurulmuştur.

Bartın Üniversitesi; Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Bartın Orman Fakültesi ile Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan İktisadî ve İdarî Bilimler Fakültesi ve Mühendislik Fakültesi'nden, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'ndan, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Rektörlüğe bağlanan Bartın Meslek Yüksekokulu, ile Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Bartın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'ndan, Rektörlüğe bağlı olarak yeni kurulan Sosyal Bilimler Enstitüsü ile Fen Bilimleri Enstitüsü'nden oluşmaktadır.

Orman Fakültesi

Bartın Orman Fakültesi 1992 yılında kurulmuş olup, Orman Mühendisliği, Orman Endüstri Mühendisliği ve Peyzaj Mimarlığı bölümlerinden oluşmaktadır.

2008-2009 Öğretim yılı itibarıyla Bartın Orman Fakültesinde akademik personel olarak 60 öğretim elemanı (10 Profesör, 5 Doçent, 21 Yrd. Doçent, 3 Öğretim Görevlisi, 21 Araştırma Görevlisi) ve 31 idari personel kadrolu olarak görev yapmaktadır.

2008-2009 öğretim yılı itibarıyla Bartın Orman Fakültesinde lisans eğitiminde hazırlık sınıfları dahil 771, lisansüstü eğitiminde toplam 71 olmak üzere toplam 842 öğrenci bulunmaktadır.

Mühendislik Fakültesi

Bartın Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, 22 Mayıs 2008 tarihinde, 5765 sayılı kanun uyarınca kuruldu.

Fakülte bünyesinde, Bilgisayar Mühendisliği, Çevre Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Gemi İnşaat ve Gemi Makina Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Makina Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği ve Tekstil Mühendis Mühendisliği Bölümleri mevcuttur.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kaynak: www.bartin.edu.tr
İncelemek İstediğiniz İl