Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bilecik Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bilecik Üniversitesi

Bilecik Üniversitesi

Bilecik Üniversitesi

Kurulduğu tarihte bir fakülte ve altı meslek yüksekokulu ile eğitim-öğretim faaliyetlerine başlayan üniversite, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında Mühendislik Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Fen Bilimleri Enstitüsü’nün akademik ve idari yapılanmasını tamamlayarak, Mühendislik Fakültesinde, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Kimya ve Proses Mühendisliği, Makine ve İmalat Mühendisliği bölümlerini açtı. Mühendislik Fakültesi bugün 251 öğrenci ile eğitim öğretim faaliyetlerine devam etmektedir. Fen Edebiyat Fakültesi’nde 60 öğrenci öğrenim görmektedir.

Mühendislik Fakültesi

Bilecik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi 29.05 2007 tarih ve 26536 sayılı resmi gazetede yayınlanan 5662 sayılı kanun uyarınca kurulmuştur.

Fakülte bünyesinde, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Kimya ve Proses Mühendisliği,  Makine ve İmalat Mühendisliği Bölümleri açılmıştır. 2008-2009 öğretim yılı itibariyle bu bölümlere yerleştirilen 30'ar öğrencisi ile eğitim-öğretim devam etmektedir.

2008-2009 öğretim yılı açılan Makine ve Üretim Mühendisliği Bölümümüzün adı 20/11/2008 tarihli Yükseköğretim Genel Kurulu toplantısında Lisansüstü Eğitim-Öğretim Enstitülerinin Teşkilat ve İşleyiş Yönetmeliği'nin 4.maddesi ile 2547 Sayılı Kanunun 2880 Sayılı Kanun'la değişik 7/d-2 maddesi uyarınca adı değiştirilerek Makine ve İmalat Mühendisliği olmuştur. Kimya ve Proses Mühendisliği ile Makine ve İmalat Mühendisliği Türkiye'de mühendislik alanında ilk ve tek olma özelliği taşımaktadır.

Tüm bölümler, gelişmiş laboratuar ve modern cihazlar ile donatılmıştır.

Fen Edebiyat Fakültesi

Fakülte 29.05.2007 tarihli 5662 Sayılı Kanunun Ek Madde-81 nolu kararı ile kurulmuştur. Fakültede, Kimya, Coğrafya, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Sosyoloji, Felsefe, Moleküler Biyoloji ve Genetik , İstatistik ve Matematik Bölümü olmak üzere toplam 9 bölüm vardır. Bunlardan Kimya ve Coğrafya Bölümlerine 2009/2010 Eğitim ve Öğretim yılında 30′ar öğrenci alınarak eğitime başlanmıştır.

Bu eğitim yılı içerisinde diğer bölümlere de alanlarında uzmanlaşmış, araştırma ve yayınlarıyla kendilerini uluslararası alanda kanıtlamış öğretim elemanları ile akademik yapılanmanın tamamlanması ve diğer bölümlerde de eğitime başlanması hedeflenmektedir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kaynak: www.bilecik.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl