Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bingöl Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bingöl Üniversitesi

Bingöl Üniversitesi

Bingöl Üniversitesi

Bingöl Üniversitesi 29.05.2007 tarih ve 26536 sayılı Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe giren 5662 sayılı kanunla kurulmuştur.

Rektörlüğe bağlı 3 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksek okul ve 2 meslek yüksek okulu bulunmaktadır.

Üniversitede 2009 – 2010 akademik yılında Fen-Edebiyat, Ziraat ile İktisadi ve İdari Bilimler fakültelerinin çeşitli bölümlerinde lisans ve lisansüstü eğitime başlanmıştır. Bununla birlikte; ön lisans programlarına kayıtlı öğrencilerle de eğitim öğretim devam etmektedir.

Bingöl Meslek Yüksek Okulu ise, 1983 yılında Fırat Üniversitesi'ne bağlı olarak kurulmuştur. Eğitim ve öğretime ilk önceleri Elazığ'da mühendislik fakültesi kampüsünde başlayan yüksek okul 1987 yılından itibaren Bingöl’de prefabrik binalarda eğitim öğretimini sürdürmeye başlamıştır. 2004–2008 yılları arası eğitim faaliyetlerini güçlendirilmiş olan eski Bingöl Lisesi’nde sürdüren yüksek okul, 2008–2009 öğretim yılında hizmete açılan Ziraat Fakültesi binasına taşınmıştır. Halen bu binada öğretime devam edilmektedir.

Bingöl Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu ise; 31.03.2009 tarihinde yapılan Yükseköğretim Genel Kurul toplantısında alınan kararla kuruldu. Okul bünyesinde Çocuk gelişimi, Radyoloji ve Tıbbi Laboratuar programları yer almaktadır.Öğretim ve araştırma faaliyetleri 3 Yrd. Doç. ve bir Öğretim Görevlisi tarafından sürdürülmektedir.

Bingöl Üniversitesi, Bingöl – Elazığ karayolu üzerinde kent merkezi ile iç içe olan 620 dönümlük bir kampus alanına sahiptir. Üniversiteye tahsis edilen araziyi ikiye bölen ve 592 dönüm olan ancak hala hukuki sorunlar nedeniyle alamadığı alan, yerleşkeye dahil edilirse yerleşke bir bütünlük arz edecek. Böylece hem ihtiyaca cevap verebilecek hem de çok yüksek maliyet gerektirecek büyük alt yapı hizmetlerinden korunmuş olacaktır. Halen tahsis edilen arazinin 165 dönümlük kısmı Bingöl – Elazığ karayolu ile bölünmüş durumdadır. Bu sorunu da üst geçit yaparak çözmek ve her iki alanı böylece birleştirmeyi planlıyoruz. Birinci yerleşkede mevcut olan Ziraat Fakültesi binasına ek olarak iki derslik ve bir Rektörlük binası ile çeşitli sosyal ve spor kompleksleri yapılacaktır.

Fen Edebiyat Fakültesi

Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulan Fen-Edebiyat Fakültesi, kurulduktan sonra, kısa bir süre içinde birçok bölüm açarak, öğretim elemanı ihtiyacını hızla tamamlamaktadır. Halen Ziraat Fakültesi binasında hizmet veren fakültemizin dekanlığını kurulumundan bu yana Prof. Dr. Sait ÇELİK yürütmektedir. Fakültemizde, Fizik, Kimya, Matematik, Biyoloji, Sosyoloji, Tarih, Türk Dili ve Edebiyatı, Felsefe, Psikoloji, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Doğu Dilleri Bölümü olmak üzere 11 bölüm bulunmaktadır. Fizik, Kimya, Biyoloji ve Tarih bölümleri, 2009-2010 Eğitim ve Öğretim yılında öğrenci alarak eğitim-öğretime başlamıştır. 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Sosyoloji, T.Dili ve Edebiyatı, Matematik ile İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümleri de öğrenci alacaktır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Ziraat Fakültesi

Kaynak: www.bingol.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl