Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu

Yüksekokulun temelini oluşturan Bingöl Meslek Yüksekokulu 1986 yılında Fırat Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş olup 2007 yılında Bingöl Üniversitesi’nin kurulmasıyla ilgili yasa gereği Bingöl Üniversitesine bağlanmıştır.

Bingöl Üniversitesi Senato’sunun teklifi ile, 04.02.2010 tarihli Yüksek Öğretim Genel Kurulu toplantısında mevcut yüksekokulun isminin Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu olarak değiştirilmesi ve ayrıca Bingöl Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu adıyla yeni bir meslek yüksekokulunun kurulması 2547 ve 2880 sayılı kanunun 7/B-2 maddesi uyarınca uygun görülmüştür. Bu kararla beraber Arıcılık, Bilgisayar Programcılığı, Büyük ve Küçük Baş Hayvan Yetiştiriciliği, Elektrik, Elektronik Haberleşme, Halıcılık ve Kilimcilik, İnşaat Teknolojisi, Peyzaj ve Süs Bitkileri, Tarla Bitkileri ve Tekstil programları yüksekokula bağlanmıştır.

Yüksekokulun kadrosunda 1 doçent, 5 yardımcı doçent, 17 öğretim görevlisi ve 1 okutman olmak üzere 24 akademik personel ve 14 idari personel görev yapmaktadır.

Kaynak: www.bingol.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl