Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bitlis Eren Üniversitesi” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bitlis Eren Üniversitesi

Bitlis Eren Üniversitesi

Bitlis Eren Üniversitesi

Bitlis Eren Üniversitesi 5662 Sayılı "Yükseköğretim Kurumları Teşkilatı Kanununda ve Yükseköğretim Kurumları Öğretim Elemanlarının Kadroları Hakkında Kanun Hükmünde Kararname ile Genel Kadro ve Usulü Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye Ekli Cetvellerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun"la kurulan ve 29 Mayıs 2007 tarihinde Ahmet Necdet SEZER tarafından onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Bitlis ilinde bulunmaktadır.

Fen Edebiyat Fakültesi

Bitlis Eren Üniversitesi; 5662 Sayılı Kanunla kurulan ve 29 Mayıs 2007 tarihinde onaylanan, 17 yeni üniversiteden biridir. Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı iken adı ve bağlantısı değiştirilerek oluşturulan ve Bitlis Eren Üniversitesi Rektörlüğe bağlanan Fen Edebiyat Fakültesinin, 2010 – 2011 Eğitim ve Öğretim Yılından itibaren öğrenci almaya başlaması planlanmaktadır.

Mühendislik - Mimarlık Fakültesi

Mühendislik-Mimarlık Fakültesinde, 2008 yılında Yükseköğretim Kurulunun almış olduğu karar ile belirtilen bölümlerin açılması uygun görülmüştür. Mühendislik-Mimarlık Fakültesi, ülke gelişimde önemli rol oynamaktadır.

Yüksek kaliteye sahip öğretim üyesi ve elemanları ile devlet kuruluşlarında ve sanayi sektöründe istihtam imkanı bulabilen fakülte mezunu genç nesillerin yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Mezunlar; mesleki ve sivil toplum kuruluşları ile işbirliği içinde, öncelikli alanlarda çalışmalar yaparak bölgesel ve ulusal sanayinin gelişmesine katkı sağlayabilecek ve lisansüstü eğitim ile akademik hayata atılma şansı bulabileceklerdir.

İktisadi ve İdari Birimler Fakültesi

Kaynak: www.bitliseren.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl