Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu

Mehmet Akif Ersoy üniversitesi Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu

Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu 1995 yılında Süleyman Demirel Üniversitesine bağlı olarak eğitim öğretime başlamıştır. 1997 yılında Bucaklı hayırsever işadamı Hikmet Tolunay tarafından yaptırılan ve halen içinde bulunduğu binaya taşınmış, daha sonra gerek bucak halkının desteği gerekse okul yönetimi ve personelinin özverili çalışmaları ile hızlı bir gelişme kaydetmiştir. 2005 yılında okulumuzun bulunduğu alan Yüksek Öğretim Kurulu kararı ile Oğuzhan Kampüsü olarak adlandırılmış ve ardından 2006 yılında ilimizde Mehmet Akif Ersoy üniversitesinin kurulması ile birlikte Mehmet Akif Ersoy üniversitesine bağlanmıştır.

Son dönemlerde yakaladığı ivme ile fiziki olanakları daha da iyileşen yüksekokul 40.000 m2 açık ve 6000 m2 kapalı alan içerisinde sahip olduğu 5 adet tam donanımlı bilgisayar laboratuarı, tasarımdan üretime kadar tüm süreçlerin gerçekleştirilebildiği bir adet  tekstil atölyesi, tamamı amfi tarzı sıralarla yenilenmiş 14 derslik ve her biri 130 kişi kapasiteli 4 adet amfi ile son derece modern bir ortamda öğrencilerine hizmet vermektedir. Ayrıca öğrencilerin araştırmalarını yapabileceği yaklaşık 3000 kaynak kitap içeren kütüphanesi, öğrencilerin boş zamanlarını değerlendirebilecekleri aletli spor salonu, açık spor alanları ve 500 kişilik modern yemekhane gibi olanaklar içerisinde hızlı gelişimini sürdürmektedir.

Kaynak: www.mehmetakif.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl