Sitede ara
Google ile sitede ara
Google’da ara
Ana Sayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle Özel Üye Ol Yurdunu Ekle Facebook Grubuna Katıl Twitter Grubuna Katıl
  Ana Sayfa    Yurtlar     Özel Öğrenci Yurtları     Yurt Ara    Yurt Ekle    Şehir Rehberi    Mesaj Panosu   Galeri   Ödeme   İletişim  
Erkek Öğrenci Yurtları
Erkek öğrenci yurtları
Erkek öğrenci evleri ve pansiyonları
Kız Öğrenci Yurtları
Kız öğrenci yurtları
Kız öğrenci evleri ve pansiyonları
Üniversiteler
Üniversitelerin detaylı listesi
  Şehir Rehberi Ana SayfaBurdur Hakkında  
Kategorideki İçerikler
Burdur Hakkında Genel Bilgiler
» Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yüksekokulları
Ağlasun Meslek Yüksekokulu
Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu
Tefenni Meslek Yüksekokulu
Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu
Burdur Sağlık Yüksekokulu
Burdur'da Gezilecek Yerler
  üst kategoriye çık
  şehirdeki yurtlar
  şehirle ilgili resimler
Rehbere Hızlı Ulaşım
 Adana    Adıyaman    Afyonkarahisar    Ağrı    Aksaray    Amasya    Ankara    Antalya    Ardahan    Artvin    Aydın    Balıkesir    Bartın    Batman    Bayburt    Bilecik    Bingöl    Bitlis    Bolu    Burdur    Bursa    Çanakkale    Çankırı    Çorum    Denizli    Diyarbakır    Düzce    Edirne    Elazığ    Erzincan    Erzurum    Eskişehir    Gaziantep    Giresun    Gümüşhane    Hakkari    Hatay    Iğdır    Isparta    İstanbul    İzmir    Kahramanmaraş    Karabük    Karaman    Kars    Kastamonu    Kayseri    Kırıkkale    Kırklareli    Kırşehir    Kilis    Kocaeli    Konya    Kütahya    Malatya    Manisa    Mardin    Mersin    Muğla    Muş    Nevşehir    Niğde    Ordu    Osmaniye    Rize    Sakarya    Samsun    Siirt    Sinop    Sivas    Şanlıurfa    Şırnak    Tekirdağ    Tokat    Trabzon    Tunceli    Uşak    Van    Yalova    Yozgat    Zonguldak  
İçerikle İlgili Bir Hata Varsa
Lütfen Raporlayın!
 
Siz de Sitemize İçerik
Yollayabilirsiniz.
^ Sayfa Başı | Geri Dön
  Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi İnceleme: 7253
 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi 17 Mart 2006 tarih ve 26111 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan 5467 sayılı kanunla kurulmuştur. Bu kanunla, Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı olan; Burdur Eğitim Fakültesi, Burdur Sağlık Yüksekokulu, Burdur Meslek Yüksekokulu, Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu, Gölhisar Meslek Yüksekokulu, Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu, Ağlasun Meslek Yüksekokulu ile Akdeniz Üniversitesi’ne bağlı olan Burdur Veteriner Fakültesi, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne devredilmiştir. Aynı yasa ile Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü kurularak, Üniversitemiz oluşumuna katılmıştır.

Üniversite bünyesinde çeşitli bilim alanlarında faaliyet göstermesi planlanan Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi ile Stratejik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi kurulmuştur. Araştırma ve Uygulama Merkezlerinin yanı sıra Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi Bölümü, Beden Eğitimi ve Spor Bölümü, Enformatik Bölümü, Güzel Sanatlar Bölümü, Türk Dili Bölümü ve Yabancı Diller Bölümü rektörlüğe bağlı olarak hizmet vermektedir.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi, bugün lisansüstü düzeyde eğitim veren 3 enstitü, lisans düzeyinde eğitim veren 3 fakülte ve 2 yüksekokul, ön lisans düzeyinde eğitim veren 6 meslek yüksekokulu, 6 araştırma merkezi, rektörlüğe bağlı 6 birimi, 14.491 öğrencisi ve 803 çalışanı ile yeni kurulan üniversiteler arasında önemli bir kurum haline gelmiştir. Üniversite, nitelikli eğitimi, araştırma projeleri ve bilimsel yayınları ile ülkemize önemli katkılar sağlamaya aday bir üniversite konumunda yarınlara emin adımlarla yürümektedir.

Eğitim Fakültesi

Burdur Eğitim Fakültesi, 1965-1966 öğretim yılında "Burdur Kız Öğretmen Okulu" olarak öğretime başlamış, 1977-1978 öğretim yılında iki yıllık Eğitim Enstitüsü'ne dönüştürülmüştür. 20 Temmuz 1982 tarihinde 41 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile de Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü'ne bağlanmış ve Eğitim Yüksekokulu adını alarak 1989-1990 öğretim yılından itibaren öğretim süresi dört yıla çıkarılmıştır.

YÖK / Dünya Bankası Milli Eğitimi Geliştirme Projesi kapsamında eğitim fakültelerinin yeniden yapılanması çerçevesinde 1997-1998 öğretim yılı bahar yarıyılından itibaren  fakültemizin bölüm ve anabilim dalları yeniden yapılanmıştır. 2005-2006 öğretim yılından itibaren fakültemizde Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği (BÖTE) Anabilim Dalı ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği Anabilim Dalı açılmıştır. Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı'nda lisans öğrenimine 2009-2010 öğretim yılında başlanmıştır.

Fakültede; Okulöncesi Eğitimi Öğretmenliği, Resim-İş Eğitimi Öğretmenliği, Müzik Eğitimi Öğretmenliği, Sınıf Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Eğitimi Öğretmenliği, Fen Bilgisi Eğitimi Öğretmenliği ve Türkçe Eğitimi Öğretmenliği Anabilim Dallarında normal öğretimin yanı sıra ikinci öğretim de yürütülmektedir.

Veteriner Fakültesi

Fakülte 3837 sayılı kanunla 3 Temmuz 1992 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Burdur Veteriner Fakültesi olarak kurulmuştur. Kurucu dekan olarak Prof. Dr. Bülent MUTLUER'in atanmasını müteakip fakültemiz faaliyetlerini Burdur'da sürdürmektedirler. İzleyen yıllar içinde hem öğretim elemanı ve idari personel hem de öğrenci sayılarındaki artışa paralel olarak fiziki kapasite de artmış fakülte bahçesindeki eski bina onarılarak 1998 tarihinden itibaren klinik hizmetlere açılmıştır.

Kurucu dekan  Prof. Dr. Bülent MUTLUER'in emekli olması üzerine 13 Kasım 2001 tarihinden itibaren fakülte dekanlığına  Prof. Dr. Ayhan ÜNSAL atanmış, 2. dekanın da 19.07.2004 tarihinde emekli olmasından sonra, Prof. Dr. Bayram Ali YUKARI 14.10.2004 tarihinden itibaren dekanlık görevine atanmıştır. Fakülte dekanlığı, 2007 yılında bir süreliğine Prof. Dr. Mahiye Özçelik METİN tarafından yürütülmüştür.

24.12.2007 tarihinde Prof. Dr. Hikmet ALTUNAY fakültemiz dekanlığına atanmış olup halen görevini sürdürmektedir.  Kuruluş tarihinde 3 idari bölüm halinde kurulmuş olup günümüzde 5 idari bölümlü olarak devam etmektedir.
Fen Edebiyat Fakültesi

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi 01.03.2006 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kabul edilen 5467 sayılı Yükseköğretim Kurumları Teşkilat Kanunu, Yükseköğretim Kanunu, Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu, Telsiz Kanunu ile 78 ve 190 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun kapsamında EK MADDE 59 ile kurulmuştur. Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi EK MADDE 59’un a bendi uyarınca Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı olarak kurulan ilk fakültedir.

Kaynak: www.mehmetakif.edu.tr
 
İçeriği Paylaş
Bookmark and Share
Önceki  |  Sonraki
Diğer İçerikler
Burdur Hakkında Genel Bilgiler
» Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksekokulları
Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Yüksekokulları
Ağlasun Meslek Yüksekokulu
Bucak Emin Gülmez Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu
Bucak Hikmet Tolunay Meslek Yüksekokulu
Tefenni Meslek Yüksekokulu
Bucak Zeliha Tolunay Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu
Burdur Sağlık Yüksekokulu
Burdur'da Gezilecek Yerler
Geri Dön | Sayfa Başı ^
 
 
Ana SayfaKız Öğrenci YurtlarıErkek Öğrenci YurtlarıKız Öğrenci Evleri/PansiyonlarıErkek Öğrenci Evleri/PansiyonlarıİletişimŞehir RehberleriHaberlerGaleriMesaj PanosuMesaj Ekle
 
alt çizgi
 
Proje Yazılımı, Proje Tasarımı, Yönetim, İçerik Editörlüğü, Grafik
Pro WEB İnternet ve Multimedya Hizmetleri
Sitenin Tüm Hakları Saklıdır | Kânuni Uyarı | Sakarya Kız Yurtları | Eskişehir apartlar | Muş yurtlar
 
DMCA.com Protection Status