Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Burdur Sağlık Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Burdur Sağlık Yüksekokulu

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Burdur Sağlık Yüksekokulu

Burdur Sağlık Yüksekokulu 10.10.1996 tarihinde Süleyman Demirel Üniversitesi’ne bağlı olarak kurulmuş olup, 1998-1999 eğitim-öğretim yılında Hemşirelik Bölümü ile eğitim-öğretime başlamıştır. Burdur Sağlık Yüksekokulu, 17 .03. 2006 tarihinde Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’ne bağlanmış ve Sağlık Yüksekokulu adını almıştır.

Yüksekokulu bünyesinde, sadece Hemşirelik Bölümü bulunmaktadır. Hemşirelik eğitim programları, hemşirelik alanında nitelikli hemşirelik bakım hizmetlerini yaymak ve yönlendirmek, sağlık çalışanlarını ve hastaları eğitmek, sağlık ekibinin etkin bir üyesi olarak çalışmak ve insan gücü açığını kapatmak için tasarlanmış programlardır. Gerek ülkemizde gerekse dünyada eğitilmiş sağlık bakım personeline ihtiyaç duyulması, mezunlarımıza mesleki yaşamlarında büyük avantajlar sağlamaktadır.

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu öğrencilerin, yaşamlarını ve dünyasını değiştiren bir okuldur. Yüksekokul, hem geçmişle bağlantılı hem de geleceğe odaklanmış bir şekilde, Süleyman Demirel Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ve Burdur Devlet Hastanesi ile işbirliğini sürdürmektedir. Yüksekokul sağlık alanında araştırma yapmak, uygulamak, öğretmek, öğrenmek için dünya üzerindeki diğer üniversitelerle işbirliği içinde olmayı istemektedir.

Kaynak: www.mehmetakif.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl