Özel kız - erkek öğrenci yurtları ve apartlara kolayca ulaşabilir, dilediğiniz üye yurtlarla fiyat ve diğer bilgiler için hemen irtibat kurabilirsiniz.

Yurt Arama - özel yurt apart daire arama Yurt Arama - Kullanıcı giriş

Şu anda “Çorum Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu” sayfamızı inceliyorsunuz

Ana Sayfa \ 
Hızlı Erişim - Yurt ARAMA Hızlı Erişim

İllere göre yurtlar

Haritadan yurtlar

Ücretsiz yurt/pansiyon ekle

Özel öğrenci yurtları

Üniversiteler

Galeri

Yurt rehberi

Mesaj panosuna yazın

Çorum Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu

Çorum Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu

Meslek Yüksekokulu, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak branşlarında ara eleman yetiştirmek, öğrencilerine teknik bilgiler vermek amacıyla Makine Meslek Yüksekokulu olarak 1975-1976 öğretim yılında kuruldu. Daha sonraki yıllarda teknik program sayısı artırıldı ve bunlara ilaveten İktisadi ve İdari Programlar Bölümü kuruldu.

Meslek Yüksekokulu, 1982 yılında çıkartılan 41 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile Samsun 19 Mayıs Üniversitesine bağlandı. 27 Haziran 1987 tarih ve 3389 sayılı kanunla 19 Mayıs Üniversitesine bağlı olarak Çorumda kurulması karalaştırılan Mühendislik Fakültesi bünyesine alındı.

Yüksekokul daha sonra 11.07.1992 tarih ve 21282 sayılı Resmi gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 3837 sayılı kanunla Gazi Üniversitesi Rektörlüğüne bağlanmıştır.Okul Mart 2006 tarihinden itibaren Hitit Üniversitesi'ne bağlı olarak öğretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaynak:
www.hitit.edu.tr

İncelemek İstediğiniz İl